UM Bytom: Prezydent spotkał się z młodzieżą z Recklinghausen 4/02/2023

1 min czytania

Recklinghausen jest pierwszym zagranicznym miastem, z którym umowę o partnerstwie podpisało nasze miasto. Rozwijająca się od ponad dwudziestu lat owocna współpraca, skutkuje wieloma inicjatywami, i spotkaniami. Nasi zachodni partnerzy pomagali nam też w opiece nad uchodźcami, którzy przybyli do Bytomia po rozpoczęciu pełnoskalowej agresji na ten kraj.

Teraz w ramach współpracy między miastami do Bytomia przyjechała młodzież z tego niemieckiego miasta. W Bytomskim Centrum Kultury spotkał się z nimi prezydent Mariusz Wołosz, który przywitał ich w Bytomiu i opowiedział o jego działalności.

- W czasach narastającego eurosceptycyzmu takie partnerstwo różnych miast jest bardzo ważne. Musimy pielęgnować współpracę pomiędzy krajami i narodami - powiedział prezydent zapytany przez jednego z uczestników spotkania o to, co myśli o związku naszych miast.

Młodzi goście mieli też wiele pytań do włodarza naszego miasta. Interesowała ich głównie kwestia konfliktu na Ukrainie, jego wpływu na Bytom, uchodźców, którzy do nas trafili i tego, co robimy i co jeszcze powińmy zrobić, żeby pomóc naszym wschodnim sąsiadom i doprowadzić do zakończenia tego konfliktu. Chcieli się też dowiedzieć czegoś o historii miasta i jego przemysłowej przeszłości. Następnie nasi goście mieli okazję zwiedzić miasto.

Urząd Miejski w Bytomiu, bytom.pl/aktualnosci/index/Prezydent-spotkal-sie-z-mlodzieza-z-Recklinghausen/idn:39039

Autor: krystian