Hokeistki Polonii Bytom nie dały żadnych szans rywalkom z Oświęcimia. Już w pierwszym spotkaniu pokonały na wyjeździe rywalki aż 9:1, a dzisiaj 25 lutego wygrywając drugi mecz 7:1 tylko potwierdziły swoją dominację nad zespołem z Małopolski. Dzięki dwóm zwycięstwom bytomianki są w finale Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Tam zagrają ze Stoczniowcem Gdańsk, który dwukrotnie pokonał zespół Atomówek GKS Tychy.

Bytomskie hokeistki w finale PLHK. Ze Stoczniowcem zagrają o kolejny tytuł mistrzowski

Sobotni mecz przez dwie tercje był bardzo wyrównany, bowiem Polonistki prowadziły tylko 2:1. Dopiero w ostatniej tercji rozwiązał się worek z bramkami. Nasze dziewczyny zdobyły aż 5 bramek, zasłużenie wygrywając 7:1. W dzisiejszym spotkaniu świetnie zagrała Karolina Późniewska, która zaliczyła hattrick. Pozostałe bramki zdobyły: Sfora, Chrapek, Zięba i Talanda.

Teraz przed podopiecznymi Dariusza Jędrzejczyka wielki finał Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. W nim zmierzą się ze Stoczniowcem Gdańsk, z którym jak równy z równym rywalizowały w tegorocznym sezonie. Obydwa zespoły w rundzie zasadniczej wywalczyły w tabeli po 33. punkty. Teraz w finale rozstrzygnie się, który z zespołów jest lepszy i sięgnie po tytuł mistrza Polski.