Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

W odbywającej się od kilku lat w Rabce Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie „Na Podhalu” biorą udział sportowcy z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku. W tym roku nasze miasto reprezentowała 16-osobowa grupa, która wywalczyła 11 medali, w tym aż 4 złote. Taki wynik dał 6. miejsce w klasyfikacji medalowej.

Sukcesy sportowe seniorów z Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

Do Rabki przyjechało w sumie ponad 300 seniorów z Polski, Austrii oraz Ukrainy. W czasie Senioriady zawody rozgrywane były w 8 konkurencjach, nie zawsze kojarzących się z zimą. Podkreślić trzeba, że nasi reprezentanci prawie wszystkie medale zdobyli w konkurencjach narciarskich (biegach i slalomie). Konkurencje narciarskie rozgrywane były w dziewięciu kategoriach wiekowych. Najmłodsi zawodnicy startowali w kategorii 50+, najstarsi w kategorii 90+. Z czterech złotych medali zdobytych przez słuchaczy Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku trzy wywalczone zostały w kategorii 80+, a pozostałe w kategoriach 60+, 65+ 70+ i 75+.

W sumie wywalczyliśmy 11 medali: 4 złote, 4 srebrne i 3 brązowe krążki.

Gratulujemy naszym seniorom bardzo dobrego wyniku.