Wystartował Puchar Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie. Pierwsza runda rozegrana została w Bytomiu, na bocznym boisku Polonii Bytom. W turnieju wzięło udział 6 bytomian z klubu MLKS Czarna Strzała. Na podium, zajmując trzecie miejsce, stanął Jakub Dutkowski z bytomskiego klubu. Brzydka pogoda i padający deszcz nie zniechęciła łuczników.

W zawodach wzięło udział 74 chłopców i 84 dziewczyn. Do rywalizacji stanęli zawodnicy w wieku 15-17 lat. Prócz bytomian o podium walczyli łucznicy z m. in.: Wrocławia, Rzeszowa, Bydgoszczy, Żywca, Warszawy, Poznania, Krakowa czy Zamościa. Rywalizowali ze sobą w konkurencji 2x60 metrów. To pierwsza z 4 rund Pucharu Polski. Finałowa runda odbędzie się 23 września w Żołędowie. Podczas 1, 2 i 3 rundy zawody kwalifikują do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W zawodach nie wzięli udziału Stanisław Sypion oraz Anna Kołodziejczyk. Ci zawodnicy zostali powołani do reprezentacji Polski i biorą udział w I Rundzie Pucharu Europy w Catez, w Słowenii (U18 i U21). W eliminacjach w 1/24 Ania wygrała z Klaudią Pacion (Polska) 7:3, jednak w 1/16 po zaciętym pojedynku musiała ustąpić Ukraince Darii Koval (4:6). W 1/24 Stanisław wygrał 6:4 z Kambouris Petros (Cypr), w 1/16 z Włochem Pernice Francesco z wynikiem 6:0, następnie w 1/8 z zawodnikiem z Francji Kharchouf Mael z wynikiem 6:2, w ćwierćfinale pokonał zawodnika ze Słowacji Borovsky Viktor z wynikiem 6:0. W półfinale pokonał Włocha Davida de Giovanni 6:0. W finałowej walce zmierzył się wczoraj z Niemcem Luettmerding Philem, pokonując go 6:4 i tym samym zdobywając złoty krążek.

Zdjęcie Stanisława Sypiona

MLKS Czarna Strzała to jeden z najlepszych klubów łuczniczych w Polsce. W klasyfikacji klubów w Polsce zajmują 4 miejsce, zaś na Śląsku miejsce 2. Bytomscy łucznicy w 2022 roku stali 36 razy na podium i zdobyli 11 tytułów mistrzów i wicemistrzów Polski. 15 zawodników bytomskiego klubu ma powołania do kadry narodowej.