Kadetki, juniorki oraz seniorki bytomskiego klubu Mażoretki Charms rywalizowały podczas odbywających się w Ostrawie Mistrzostwach Świata Mażoretkek IFMS. Najlepiej podczas zawodów spisały się nasze reprezentantki w kategorii Flag Cadet + Junior duo-trio, zdobywając brązowe medale i tytuł drugich wicemistrzyń świata. Warto dodać, że jeszcze trzy inne zespoły z bytomskiego klubu uplasowały się w pierwszej dziesiątce w innych konkurencjach.

Dobre występy bytomskich mażoretek na Mistrzostwach Świata Mażoretek IFMS w Ostrawie

Bytomski klub zaprezentował się podczas mistrzostw świata w 5 choreografiach. W kategorii Flag Cadet + Junior duo-trio nasze zawodniczki wywalczyły brązowe krążki, zaś w pozostałych konkurencjach nasze mażoretki zajęły odpowiednio - 6. miejsce w kategorii Flag Senior Stage, 8. miejsce w kategorii Flag solo junior, 10. miejsce w kategorii Flag solo junior oraz 11. miejsce w kategorii Mini Mix Senior.

Grupa taneczna „Mażoretki Charms” powstała w 2004 roku w Państwowych Szkołach Budownictwa - Zespole Szkół w Bytomiu. Repertuar zespołu to układy choreograficzne wykonywane do muzyki orkiestry dętej Państwowych Szkół Budownictwa - Zespołu szkół, z którą to bytomskie mażoretki współpracuj od samego początku swego istnienia. Warto dodać, że mażoretki wykonują także coraz częściej układy choreograficzne do nowoczesnych stylów muzycznych.

Warto dodać, że stroje startowe kadetek na sezon 2023 zostały dofinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Miasta Bytom.