Po generalnym remoncie budynku Opery Śląskiej nadszedł czas na pierwszą premierę na nowej scenie. Artyści zaprezentowali sztukę Giuseppe Verdiego „Bal Maskowy”.

„Bal maskowy” Giuseppe Verdiego to, zainspirowana prawdziwą historią z 1792 roku — zamachu na króla Szwecji — Gustawa III, opowieść o zdradzonej przyjaźni. Łączy w sobie wątki sensacyjne i romantyczne, a to wszystko otoczone wspaniałą muzyką. W historii łączą się dwa światy, ułożony, pełen zasad i hierarchii oraz przeciwstawny mu świat nieokiełznanej natury i nieznanych sił. Reżyserem spektaklu jest Anna Wieczur, a na scenie wystąpili Matheus Pompeu (Król Gustaw), Wioletta Chodowicz (Amellia), Mateusz Michałowski (Renato), Anna Borucka (Urlyka), Marta Huptas (Oskar), Bogdan Kurowski (Horn), Zbigniew Wunsch (Ribbing), Adam Sobierajski (sędzia najwyższy), Adam Woźniak (Krystian) i Michał Bagniewski (Służący Amelli).

"Bal maskowy" zagości na bytomskiej scenie jeszcze nie raz. Informacje o terminach kolejnych spektakli można znaleźć na stronie www.opera-slaska.pl.