Bytomianka otwiera studio tatuażu dzięki 100 tysiącom złotych z dotacji

Bytom stawia na przedsiębiorczość nowe firmy powstają dzięki wsparciu Powiatowego Urzędu Pracy. Mieszkańcy, którzy utracili pracę lub stoją przed zwolnieniem, mają szansę na otrzymanie nawet 100 tysięcy złotych na start własnego biznesu. Poznajcie historię Moniki Młynarskiej, która dzięki dotacji otwiera wyjątkowe studio tatuażu w sercu miasta!
- Bytomskie wsparcie dla nowych biznesów zmienia lokalny rynek pracy
- Monika Młynarska otwiera w Bytomiu nowoczesne studio tatuażu Serce na dłoni
- Jak skorzystać z dotacji i kto może aplikować w Bytomiu
Bytomskie wsparcie dla nowych biznesów zmienia lokalny rynek pracy
W Bytomiu ruszył program, który daje realną pomoc osobom chcącym założyć własną firmę. Dzięki funduszom z Europejskiego Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji, Powiatowy Urząd Pracy dysponuje kwotą 5 milionów złotych przeznaczoną na wsparcie mieszkańców zagrożonych utratą zatrudnienia. Każdy uczestnik projektu może otrzymać do 100 tysięcy złotych bezzwrotnej dotacji, a także skorzystać z fachowego doradztwa i szkoleń przygotowujących do prowadzenia działalności gospodarczej.
Jak podkreśla Jacek Kudzior, dyrektor urzędu: Po rozpoczęciu naboru w listopadzie ubiegłego roku zgłosiło się ponad dwudziestu kandydatów. Umowy podpisało już sześć osób, a kolejne wnioski są w trakcie rozpatrywania. Zachęcamy wszystkich z pomysłem na biznes do udziału.”
Monika Młynarska otwiera w Bytomiu nowoczesne studio tatuażu Serce na dłoni
Jedną z pierwszych beneficjentek programu jest bytomanka Monika Młynarska, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, która od dawna marzyła o własnym miejscu pracy poświęconym sztuce tatuażu. Jej studio o nazwie Serce na dłoni” powstaje przy ulicy Chrzanowskiego 5, gdzie obecnie trwają prace remontowe.
Brakowało mi środków, by stworzyć przestrzeń dokładnie taką, jak sobie wyobrażałam” mówi Monika. O dotacji dowiedziałam się przypadkiem mój były szef przesłał mi informację o wsparciu dla górników. Okazało się jednak, że program jest otwarty również dla osób spoza branży górniczej.”
Nowe studio ma być jasne i przyjazne dla klientów, również tych, którzy wcześniej czuli dystans do salonów tatuażu. Monika planuje nie tylko wykonywać indywidualne projekty tatuaży, ale też organizować warsztaty artystyczne dostępne dla wszystkich zainteresowanych.
Jak skorzystać z dotacji i kto może aplikować w Bytomiu
Program skierowany jest do osób mieszkających lub pracujących w Bytomiu, które zostały zwolnione lub są zagrożone utratą pracy z powodów niezależnych od nich samych między innymi po podpisaniu umowy społecznej dotyczącej transformacji sektora górnictwa od 28 maja 2021 roku.
Uczestnicy projektu przechodzą indywidualną ścieżkę przygotowawczą obejmującą ocenę predyspozycji zawodowych oraz motywacji do prowadzenia działalności gospodarczej. Wsparcie nie ogranicza się jedynie do branży górniczej mogą z niego korzystać wszyscy spełniający kryteria zamieszkania lub zatrudnienia w mieście.
Dodatkowo projekt uwzględnia osoby, które odeszły z pracy w ramach Programów Dobrowolnych Odejść.
Zainteresowani mogą uzyskać szczegółowe informacje oraz zgłaszać się do Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu przy ul. Chrzanowskiego 5.
Wg inf z: Urząd Miejski Bytom
Autor: krystian