Bytom: Święto Miasta już w czerwcu – trzy dni pełne atrakcji
Przygotujcie się na trzy dni pełne muzyki i zabawy! Święto Bytomia 2024 zbliża się wielkimi krokami, a program jest naprawdę imponujący. Bytomianie sami wybrali artystów, którzy wystąpią na scenie, a miasto zadbało o atrakcje dla wszystkich grup wiekowych.
  1. Święto Bytomia odbędzie się od 21 do 23 czerwca.
  2. Program obejmuje występy takich gwiazd jak Kult, Bajm i Nocny Kochanek.
  3. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci i lokalnych akcentów.
  4. Wydarzenie rozpocznie się od powitania mieszkańców w piątek o 16:30.

W piątek, 21 czerwca, wydarzenia rozpoczną się już o godz. 16:30 powitaniem mieszkańców, a następnie dzieci będą mogły bawić się przy koncercie Sióstr Wajs & Stonoga. Wieczorem na scenie pojawią się Grzegorz Poloczek, Paweł Gołecki i Milla, a także odbędzie się oficjalne otwarcie z jubileuszowym tortem dla mieszkańców. Dzień zakończy się pokazem barmańskim Krzysztofa Drabika i występem C-Boola.

– Program będzie bardzo bogaty. Będziemy bawić się przy muzyce takich gwiazd, jak: Kult, Bajm, Nocny Kochanek, Smolasty, C-Bool, Julia Żugaj. Nie zabraknie lokalnych akcentów oraz niespodzianki dla najmłodszych bytomian – mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Sobotnie atrakcje rozpoczną się również o godz. 16:30 powitaniem mieszkańców, po którym na scenie pojawi się Julia Żugaj. Kolejne występy to Dym KNF i Pan Savyan, a wieczór zakończy koncert zespołu Bajm. To doskonała okazja, by spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, ciesząc się muzyką na żywo.

Niedziela, 23 czerwca, zacznie się podobnie jak poprzednie dni, o godz. 16:30. Tego dnia usłyszymy laureata Przeglądu Zespołów Muzycznych Bytom Live Music: Tukej, a następnie wystąpią Nocny Kochanek i Smolasty. Finałem trzydniowego święta będzie koncert Kultu o godz. 21:00, który na pewno przyciągnie tłumy fanów.

Święto Bytomia to nie tylko muzyka, ale również okazja do integracji mieszkańców, wspólnego celebrowania i cieszenia się chwilą. Program został ułożony tak, aby każdy znalazł coś dla siebie – od najmłodszych, przez młodzież, aż po dorosłych. To wyjątkowa okazja, by w pełni poczuć ducha miasta i wspólnie świętować jego wyjątkowość.


Na podst. UM Bytom