Bytomski Kwietnik: Szósta edycja już w sobotę w Parku Miejskim
W najbliższą sobotę, 15 czerwca, Park Miejski w Bytomiu stanie się centrum wydarzeń kulturalnych i rekreacyjnych. Stowarzyszenie Piękna Strona Miasta organizuje szóstą edycję Bytomskiego Kwietnika, który przyciągnie mieszkańców różnorodnymi atrakcjami.
  1. Bytomski Kwietnik odbędzie się 15 czerwca o 14:00 w Parku Miejskim.
  2. Warsztaty artystyczne i rękodzielnicze dla dzieci i dorosłych.
  3. Muzyka na żywo i występy lokalnych artystów.
  4. Wymiana roślin i zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt.

W sobotnie popołudnie Polana Piknikowa w Parku Miejskim wypełni się muzyką, śmiechem i licznymi aktywnościami. Bytomski Kwietnik to coroczne wydarzenie, które łączy mieszkańców we wspólnym świętowaniu przyrody i lokalnej kultury. Tym razem organizatorzy przygotowali jeszcze więcej atrakcji, aby każdy znalazł coś dla siebie.

W programie przewidziano warsztaty artystyczne, które będą dostępne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w ceramice inspirowanej naturą, quillingu, ozdabianiu otoczaków, a także w linorycie czy rysunku. Dla miłośników relaksu przygotowano sesje masażu, zajęcia jogi i pilatesu oraz możliwość wyplatania wianków i kwiatowych bransoletek.

Energia miasta, energia zieleni

Park Miejski stanie się miejscem, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dla tych, którzy lubią aktywnie spędzać czas, organizatorzy przygotowali dzikie wędrówki po parku. Natomiast osoby preferujące spokojniejszy wypoczynek będą mogły korzystać z leżaków na Polanie Piknikowej.

Jednym z głównych punktów programu będzie wymiana roślin, która cieszy się dużą popularnością wśród mieszkańców. To doskonała okazja, aby podzielić się swoimi sadzonkami i zdobyć nowe, ciekawe okazy. W tym roku Bytomski Kwietnik wspiera również Bytomskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt, zbierając datki na rzecz przytuliska.

Rośliny na wymiankę

Oprócz warsztatów i relaksu, Bytomski Kwietnik to także miejsce spotkań i rozmów z ciekawymi ludźmi. W tym roku na scenie pojawią się aktywne bytomianki, które podzielą się swoimi doświadczeniami i inspiracjami. Na zakończenie imprezy zagra Silesian Brass Quartet, zapewniając uczestnikom wspaniałą muzyczną oprawę.

Nie przegapcie tej wyjątkowej okazji do wspólnej zabawy i relaksu. Bytomski Kwietnik startuje o 14:00 i potrwa do 19:00. Serdecznie zapraszamy!


Według informacji z: Urząd Miejski w Bytomiu