Medalowe sukcesy bytomskich sportowców w Polsce i za granicą
Bytomscy sportowcy nie przestają zaskakiwać swoimi osiągnięciami zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej. Ostatnie sukcesy zawodników z Bytomia pokazują, że nasze miasto jest prawdziwą kuźnią talentów sportowych. Zawodnicy z różnych dyscyplin wracają z medalami, co jest dowodem ich ciężkiej pracy i determinacji.
  1. Medale dla bytomskich zawodników taekwon-do na Mistrzostwach Polski
  2. Julia Bulanda zdobywa brąz w Pucharze Europy w dżudo
  3. Młodzi pływacy z UKS „Na fali Bytom” triumfują na Mistrzostwach Katowic
  4. Złoty medal dla sztafety dziewcząt w pływaniu

Bytomscy sportowcy osiągają imponujące wyniki zarówno na krajowych, jak i międzynarodowych arenach. Zawodnicy Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do „Sonso”, Uczniowskiego Klubu Sportowego „Na fali Bytom” oraz GKS Czarnych Bytom zdobywali medale w Polsce i poza jej granicami. Największe sukcesy odnieśli zawodnicy taekwon-do oraz dżudoczka Julia Bulanda, która świetnie zaprezentowała się w hiszpańskiej Maladze podczas Pucharu Europy.

Podczas Mistrzostw Polski Seniorów i Seniorów Starszych w Taekwon-do I.T.F. w Rybniku, reprezentanci Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do „Sonso” zdobyli aż cztery medale. Karol Pietruszka został mistrzem Polski seniorów w konkurencji indywidualnych układów IV-VI Dan. Artur Florczyk wywalczył wicemistrzostwo Polski w konkurencji indywidualnych układów 5-1 Cup seniorów starszych. Sebastian Wilczyński zdobył brąz w konkurencji indywidualnych układów 5-1 cup seniorów starszych, a Tomasz Stempniak zdobył brąz w konkurencji indywidualnych układów 5-1 cup seniorów.

Julia Bulanda z Czarnych Bytom również odniosła sukces, zdobywając brązowy medal w Pucharze Europy w dżudo, który odbył się w Maladze. Julia wygrała trzy z czterech pojedynków, ulegając jedynie w półfinale zawodniczce z Francji. To kolejny sukces zarówno dla niej, jak i dla jej trenera, Krzysztofa Gadacza.

Młodzi pływacy z Uczniowskiego Klubu Sportowego „Na fali Bytom” również mogą pochwalić się osiągnięciami. Podczas Otwartych Mistrzostw Katowic w Pływaniu Dzieci i Młodzieży pod okiem trenerki Anny Kurylas zdobyli wiele medali. Aleksandra Krawczyk dominowała w swoich konkurencjach, zdobywając złote medale na 50 i 100 metrów stylem dowolnym oraz 200 metrów stylem zmiennym, co uczyniło ją najlepszą zawodniczką.

Pozostali reprezentanci klubu również odnieśli sukcesy: Paulina Zielińska zajęła pierwsze miejsce na 50 metrów stylem klasycznym, Martyna Kilarska zdobyła trzecie miejsce na 50 metrów stylem grzbietowym, Mateusz Urbas zajął pierwsze miejsce na 100 metrów stylem dowolnym oraz trzecie miejsca na 50 metrów stylem motylkowym i 200 metrów stylem zmiennym. Łukasz Urbas zdobył trzecie miejsce na 50 metrów stylem motylkowym, Natasza Nawrocka trzecie miejsce na 200 metrów stylem zmiennym, a Ania Kosz zajęła drugie miejsce na 100 metrów stylem dowolnym.

Warto również wspomnieć o sukcesie sztafety dziewcząt, która zdobyła złoty medal w sztafecie 6x50 metrów stylem dowolnym w kategorii open. To pokazuje, że bytomscy sportowcy, zarówno indywidualnie, jak i zespołowo, są w stanie rywalizować na najwyższym poziomie i odnosić sukcesy, które przynoszą dumę naszemu miastu.

Wg inf z: Urząd Miejski Bytom