Zwycięstwo i awans na 3. miejsce w tabeli

Trzecie z rzędu zwycięstwo odnieśli hokeiści Węglokoksu Kraj Polonia Bytom. Wczoraj, 21 września pokonali u siebie Orlika Opole 6:3, dzięki czemu nasz zespół awansował już na 3. miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi.

Piątkowe spotkanie było bardzo wyrównane przez dwie tercje, do stanu 3:3. W trzeciej tercji Niebiesko – Czerwoni zdominowali jednak rywala z Opola i zdobyli trzy bramki, przesądzając tym samym o pewnym zwycięstwie. Bramki dla Węglokoksu Kraj Polonia Bytom zdobyli: Siarhiej Kukuszkin /2 bramki/, Filip Stoklasa /jedna bramka/ i Jakub Jaworski /3 bramki/.

Dzięki piątkowemu zwycięstwu Poloniści awansowali na 3. miejsce w tabeli PHL. Mają już na swoim koncie 3 zwycięstwa, 1 porażkę i 8 punktów oraz bilans bramkowy 18-12.

Kolejnym rywalem naszych hokeistów będzie 25 września w Bytomiu drużyna Automatyki Gdańsk. Początek meczu w Stodole o 18.00.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek