O Stanisławie Lemie słów kilkaZapraszamy 14 listopada do Biura Promocji Bytomia /Rynek 7/ na spotkanie z Wojciechem Orlińskim - autorem książki „Lem. Życie nie z tej ziemi”. Orliński opowie nie tylko o swojej publikacji, ale również o życiu i twórczości Stanisława Lema. Początek spotkania o 17.00.

Wojciech Orliński jest miłośnikiem prozy Lema i napisał na temat jego książek wiele studiów i recenzji. Książka „Lem. Życie nie z tej ziemi” jest zwieńczeniem zainteresowań i dokonań literackich na temat Lema i jego dzieła. Jest to biografia pisarza, zawierająca wszystko co udało się Orlińskiemu o jego ulubionym twórcy dowiedzieć z jego własnych ust, od przyjaciół i znajomych, z wydobytych i uszeregowanych faktów, wreszcie z jego książek, z których rekonstruuje zdarzenia i odczytuje wątki osobiste zakamuflowane w tekstach.

Biografia Lema jest nie tylko monumentalna, ale opisująca jego życie niemal miesiąc po miesiącu, niepomijająca żadnych szczegółów, wnikliwa w każdym szczególe.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: MBP Bytom


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.