Plastyczny toast na stulecieDo 23 listopada w Biurze Promocji Bytomia na Rynku 7 można oglądać wystawę malarstwa śląskich artystów przygotowaną przez bytomską spółdzielnię plastyków na jubileusz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na wystawie zobaczymy prace kilkunastu artystów z Bytomia i sąsiednich miast. Każdy z nas ma wypisany w duszy osobisty obraz ojczyzny. Szczególnie zaś wrażliwi na emocje artyści plastycy mają tu ogromne pole do popisu.

Oglądając prace, widzimy, że każdy inaczej cieszy się wolnością ojczyzny i inaczej oddaje jej cześć. Mamy do czynienia z całą gamą różnorodności pokazanych obrazów, zarówno od strony idei, pomysłu, jak i technik malarskich i palety barw - mówi Grażyna Kasprowicz, kurator wystawy.

Na ekspozycję złożyły się prace: Zygmunta Lisa, Tadeusza Rusa, Heleny Dąbrowskiej, Doroty Falkowskiej-Adamiec, Krystyny Jasińskiej, Andrzeja Kacperka, Mariana Knoblocha, Jacka Kozaka, Haliny Gomułki-Niemiec, Piotra Pilawy, Ewy Rosiek-Buszko, Krystiana Wodnioka, Jacka Szudaka.

Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: arch. UM Bytom


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.