Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Geze to jeden z największych producentów samozamykaczy. W jego asortymencie można znaleźć szeroką gamę komponentów tego rodzaju, które doskonale nadają się do drzwi wszelkich typów. O czym warto pamiętać, decydując się na zakup samozamykacza Geze? Zapraszamy do zapoznania się z naszym poradnikiem!

Samozamykacze pozwalają na samoczynne domykanie się drzwi. Dzięki temu zapewniają nie tylko większy poziom bezpieczeństwa w budynku, ale również zapobiegają nadmiernej ucieczce ciepła, zmniejszają hałasy, zapobiegają powstawaniu przeciągów.

W sprzedaży można znaleźć obecnie szeroką gamę różnych samozamykaczy. Największym zainteresowaniem cieszą się samozamykacze Geze – europejskiej marki, która od lat zajmuje się produkcją i sprzedażą tego typu elementów, także o profesjonalnym zastosowaniu.

Do dyspozycji mamy wiele modeli samozamykaczy od firmy Geze, na przykład można sprawdzić je w sklepie internetowym Dobre-zamki.pl.

Czym warto kierować się wtedy, gdy chcemy kupić samozamykacz do drzwi od firmy Geze?

Samozamykacze Geze – jak dobrać odpowiedni samozamykacz?

Asortyment firmy Geze jest bardzo bogaty, zatem z pewnością znajdziemy w nim taki samozamykacz, który będzie spełniał nasze wymagania. Poniżej prezentujemy listę parametrów, na które warto zwrócić uwagę przy jego doborze!

Szerokość skrzydła drzwiowego

Przede wszystkim samozamykacz dobieramy w zależności od szerokości skrzydła drzwiowego, z którym ma on współpracować. Ma to związek z siłą, którą musi posiadać samozamykacz, aby odpowiednio mocno domykać skrzydło.

Stosuje się wtedy odpowiednie oznaczenia EN 2-7, a mianowicie:

  • EN 2 – skrzydło drzwiowe do 850 mm
  • EN 3 – skrzydło drzwiowe do 950 mm
  • EN 4 – skrzydło drzwiowe do 1100 mm
  • EN 5 – skrzydło drzwiowe do 1250 mm
  • EN 6 – skrzydło drzwiowe do 1400 mm
  • EN 7 – skrzydło drzwiowe do 1600 mm

Ciężar skrzydła drzwiowego

Kolejny parametr to maksymalny ciężar skrzydła drzwiowego. Przy doborze samozamykacza należy zwrócić uwagę na to, z jakim ciężarem maksymalnym może on współpracować.

Rodzaj drzwi

Jak wspomnieliśmy już wcześniej, samozamykacz Geze może być dopasowany do wielu typów drzwi.

Przykładowo, samozamykacz Geze TS 2000, który jest jednym z najpopularniejszych modeli tego producenta, jest samozamykaczem z ramieniem nożycowym, który przeznaczony jest do drzwi 1-skrzydłowych. Z kolei samozamykacz Geze TS 4000 przeznaczony jest już do używania z drzwiami dwuskrzydłowymi.

Typ samozamykacza

W asortymencie firmy Geze znajdziemy zamykacze o w różnych typach, między innymi takie jak ramieniowe, szynowe, podłogowe, a także ukryte w skrzydłach drzwiowych.

Typ samozamykacza dobieram do drzwi, z którymi mamy zamontować ten element. Warto także wziąć pod uwagę kwestię estetyczną, na przykład do drzwi szklanych rekomenduje się wybór samozamykacza podłogowego.

Sposób montażu samozamykacza

Samozamykacz można zamontować w różnych pozycjach, na przykład po stronie zawiasów, w podłodze czy na skrzydle drzwiowym. Samozamykacz dobieram w zależności od tego, w jakim miejscu chcemy go zamontować. Powinien być dopasowany do miejsca montażu.

Regulacja samozamykacza

Gd chodzi o samozamykacze Geze regulacja w modelach tego producenta jest bardzo szeroka. Możemy łatwo określić siłę samozamykacza i inne jego parametry.

Dodatkowe opcje samozamykacza

Samozamykacze od Geze mogą mieć także różne opcje do wyboru, na przykład w sprzedaży możemy znaleźć samozamykacz Geze TS 2000 z blokadą otwierania, z funkcją przeciwwiatrową, z opóźnieniem otwierania, z pracą synchroniczną.

Jak dobierać samozamykacze Geze? Praktyczny poradnik