Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Pracuję i zatrudniam legalnie - Tydzień Przedsiębiorcy w ZUSOd 23 do 27 września Zakład Ubezpieczeń Społecznych przygotował cykl seminariów i konsultacji dla przedsiębiorców w ramach Tygodnia Przedsiębiorcy. Temat przewodni tegorocznej akcji to „Zatrudniam legalnie-pracuję legalnie”. W tym roku eksperci ZUS będą dostępni zarówno w Zabrzu, jak i w Gliwicach, Tarnowskich Górach, Bytomiu, Piekarach Śląskich oraz Katowicach.

W trakcie spotkań będzie można uzyskać informacje z zakresu podlegania ubezpieczeniom społecznym oraz prawa do wypłaty świadczeń z tego tytułu. To będzie też doskonała okazja, by dowiedzieć się na temat delegowania pracowników do pracy za granicą. Warto przyjść i skorzystać, ponieważ wszystkie wykłady i seminaria są bezpłatne.

Tydzień Przedsiębiorcy to cykliczna akcja skierowana do osób prowadzących własne firmy, do kadrowych, księgowych, ale też dla tych, którzy chcieliby rozpocząć swoją przygodę z własnym biznesem. Podczas tegorocznych wydarzeń sporo informacji dotyczyć będzie także zatrudniania cudzoziemców, rozliczania za nich składek, a także uprawnień do świadczeń z ubezpieczeń społecznych. Dlatego organizatorzy zapraszają do udziału w przedsięwzięciu nie tylko firmy, które zatrudniają osoby z zagranicy, bądź zamierzają je zatrudnić, ale także obcokrajowców, którzy już podjęli pracę. Temat jest o tyle istotny, że obecnie na terenie oddziału ZUS w Zabrzu, który ma pod sobą Bytom, Gliwice, Zabrze, Tarnowskie Góry i Piekary Śląskie zgłoszonych do ubezpieczeń społecznych jest 10,9 tys. cudzoziemców.

Spotkania odbywać się będą zarówno w placówkach ZUS w Zabrzu i Tarnowskich Górach, jak i w siedzibach Cechów Rzemiosł oraz Izbach Przemysłowo-Handlowych, które znajdują się w Bytomiu, Gliwicach, Zabrzu, Katowicach, Tarnowskich Górach. Szkolenia zaplanowano także w Centrum Usług Wspólnych w Piekarach Śląskich, w Agorze Bytom i w Śląskiej Fundacji Wspierania Przedsiębiorczości w Gliwicach.

Szczegółowy harmonogram poszczególnych seminariów i konsultacji dostępny na stronie internetowej www.zus.pl TUTAJ

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum ZUS