Prezydent pogratulował łucznikom sukcesów w Ekstraklasie

Tegoroczny sezon łucznicy i łuczniczki Czarnej Strzały Bytom mogą zaliczyć do bardzo udanego. Nasze dziewczyny zajęły w Ekstraklasie Łuczniczej trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal, zaś nasza męska drużyna uplasowała się na 4. miejscu, osiągając najwyższą pozycję w historii udziału w tych rozgrywkach.

W środę, 6 listopada z naszymi łucznikami i łuczniczkami spotkali się prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz jego zastępca Adam Fras, którzy nie tylko pogratulowali im osiągniętych wyników, ale również życzyli kolejnych sukcesów na arenach krajowych i międzynarodowych w najbliższym sezonie.

Warto dodać, że podczas finałowej VI rundy Ekstraklasy Łuczniczej w Rzeszowie/Hadlach Szklarskich nasze zespoły wywalczył 4. miejsca, które dały tak wysokie rezultaty w klasyfikacji generalnej. Kobiety w sezonie 2019 strzelały w składzie: Agata Kazyk, Natalia Michalska, Martyna Stach, Anna Pieprzyca i Klaudia Szmit, zaś męski zespół walczył w składzie: Bartosz Kayser, Bartosz Filip, Szymon Kobylnicki, Wojtek Tokarz i Mateusz Turek.

Dla naszej żeńskiej drużyny tegoroczny sukces to już 12 medal w historii Czarnej Strzały w Drużynowych Mistrzostwach Polski - Ekstraklasy Łuczniczej.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek