Konferencje są ważnym elementem praktycznie każdej firmy. Aby takie spotkanie było jak najbardziej skuteczne i efektowne – zdecydowanie należy zaopatrzyć się tutaj w odpowiedni rodzaj wyświetlanej treści. Najczęściej decydujemy się na telewizor, który skutecznie ma służyć podczas wszelkiego rodzaju prezentacji i konferencji. Zatem jak odpowiednio wybrać telewizor na konferencję? Wszystkiego dowiesz się właśnie tutaj.

 Telewizor na konferencję - jaki wybrać

Odpowiedni rozmiar

Najważniejszy jest przede wszystkim odpowiedni rodzaj. Ciężko jest tutaj doradzić jak najlepsze rozwiązanie, gdyż wszystko zależy przede wszystkim od wielkości sali, w której organizowane jest spotkanie. Naturalnie, im większa sala – tym większy powinien być telewizor. Najczęściej bierze się tutaj pod uwagę urządzenia nie mniejsze niż 40 cali. Wówczas przekaz treści będzie widoczny i czytelny dla wszystkich osób biorących udział w spotkaniu.

Jaki rodzaj matrycy wybrać?

I tutaj wybór tak naprawdę zależy od naszych oczekiwań i standardów jakie zapewniamy w sali. Najbardziej powszechnym rozwiązaniem jest telewizor LCD. Jest tani, lecz ma on jednak swoje wady. Charakteryzuje się przede wszystkim niższą gęstością diod, przez co przekazywane treści mogą być niewidoczne w mocno oświetlonych pomieszczeniach. Jednak, gdy Twoja sala konferencyjna ma nieco ciemniejszy klimat – takie rozwiązanie jak najbardziej może się sprawdzić. Poza tym jakość obrazu też pozostawia wiele do życzenia. Tutaj jest również sprawdzony wynajem telewizorów w Warszawie.

Innym wyborem, który coraz częściej i chętniej wybierany jest przez przedsiębiorców – jest ekran LED. Charakteryzuje się on przede wszystkim znacznie lepszymi parametrami co do jakości obrazu. Może mieć znacznie większą rozdzielczość, zapewnia większe nasycenie barw, intensywniejszą głębię czerni oraz znacznie lepsze parametry kontrastu. Właśnie taki ekran świetnie sprawdzi się w pomieszczeniach o zróżnicowanym oświetleniu – treści widoczne będą idealnie dla każdego uczestnika konferencji. Poza tym ekrany LED pozwalają na modułowe budowanie dowolnych rozmiarów i kształtów. Jest to świetne rozwiązanie jeżeli chodzi o montaż i serwis. Takie ekrany są jednak nieco droższe, lecz jak najbardziej jest to inwestycja opłacalna. Jakość obrazu jest nieporównywalnie lepsza. Zwróć uwagę na rozdzielczość jakiej potrzebujesz. Jeżeli odbiorcy będą znajdywali się blisko ekranu – wówczas rozdzielczość powinna być maksymalnie wysoka. W innym przypadku możesz zdecydować się na nieco mniejszy parametr rozdzielczości.

Innym sposobem na skuteczne przekazywanie treści może być po prostu rzutnik. Pozwala na szybkie i łatwe podłączenie laptopa i bezpośrednie przekazywanie treści.

Jak widać wybór odpowiedniego rozwiązania zależy od naszych warunków, okoliczności i standardów jakie nam odpowiadają. W wielu sytuacjach, zwykły ekran LCD będzie jak najbardziej odpowiedni. W innych, gdy warunki są nieco bardziej wymagające – okazuje się, że jedynym słusznym wyborem będzie ekran LED. Jednak jeżeli chodzi o skuteczną i udaną konferencję, to nie ma co tutaj oszczędzać.