EFS_kolor_poziom_rgb.png

60 osób będzie mogło skorzystać ze świadczenia medycznego w ramach projektu Zdalna opieka kardiologiczna, jako wsparcie dla osób niesamodzielnych  realizowanego ze środków unijnych w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Poprawa jakości życia  poprzez zapewnienie lepszej opieki zdrowotnej to kwestia, na którą kładziemy duży nacisk. Cieszę się, że projekt bazujący na telemedycynie,  dostosowany do  potrzeb mieszkańców będzie realizowany w Bytomiu - mówi prezydent Mariusz Wołosz. 
 
Projekt skierowany jest do mieszkańców Bytomia z obszaru rewitalizacji, które są w trakcie leczenia kardiologicznego lub już wcześniej miały problemy z sercem (do roku przed rekrutacją), a także są zagrożone ubóstwem lub wykluczeniem społecznym (osoby korzystające z pomocy  społecznej, osoby z niepełnosparwnością, niesamodzielne).
 
Pacjenci, którzy zakwalifikują się do projektu  zostaną wyposażeni w urządzenie do zdalnego monitorowania pracy serca oraz dodatkowe wyposażenie - mówi Katarzyna Strzelecka z firmy VikiViki, która realizuje projekt we współpracy z firmą American Heart of  Poland SA. Dzięki transmisji parametrów związanych z układem krążenia do Centrum Monitorowania Serca, dyżurujący personel medyczny będzie w stanie udzielić pacjentowi natychmiastowej pomocy, udzielając konsultacji telefonicznej lub wzywając karetkę pogotowia - dodaje Katarzyna Strzelecka.
 
Warto wspomnieć, że każdy uczestnik zostanie również objęty badaniami diagnostycznymi na początku oraz na końcu trwania projektu. Usługa jest bezpłatna i będzie można z niej korzystać przez 12 miesięcy. Co ważne, uczestnicy projektu będą mogli przesyłać badania EKG oraz korzystać z telekonsultacji przez całą dobę siedem dni w tygodniu - mówi Katarzyna Strzelecka.
 
Projekt będzie realizowany do końca sierpnia 2020 roku. Więcej informacji pod numerami telefonu: 600 544 405 lub 600 544 455.
Jak zaznaczają realizatorzy projektu, w obecnej sytuacji, kiedy dostęp do lekarzy jest utrudniony, a osoby z chorobami układu krążenia rezygnują z wizyt pomimo niepokojących objawów, telemedycyna rozwiązuje ten problem i daje możliwość kontaktu i diagnostyki bez wychodzenia z domu.

Projekt „Zdalna opieka kardiologiczna, jako wsparcie dla osób niesamodzielnych” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Więcej informacji na: https://ahop.pl/dotacje/

Autor: AK
Zdjęcia: www.pixabay.com