Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Naturalnie. Są już nowe gadżety z BytomiaSłoiczki miodu z pasieki w Szombierkach, bambusowe długopisy i ołówki, z których możemy wyhodować pachnące zioła i kwiaty - to nowe miejskie gadżety, które można już kupić w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7.

W zeszłym roku wypuściliśmy serię cieszących się dużym zainteresowaniem gadżetów  z charakterystycznym piktogramem nawiązującym do pierwszej litery naszego miasta. Grafika ta pojawia się także na części nowych gadżetów. Co ciekawe, są one wykonane z naturalnych materiałów i mamy nadzieję, że spodobają się bytomianom - mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelniczka Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji.

Wśród nowych gadżetów znalazł się rosnący ołówek,  który wystarczy wsadzić do doniczki, by po krótkim czasie cieszyć się żywą rośliną. Jak to działa? Na drugim końcu ołówka umieszczona jest biodegradowalna kapsułka wypełniona nasionkami. Kapsułka rozpuszcza się pod wpływem wody, a jej zawartość zostaje uwolniona do ziemi.  I tak w bytomskiej serii ołówków do wyboru są takie, z których wyhodujemy: słonecznik, kolendrę, bazylię, goździki i stokrotkę. Za jedną sztukę zapłacimy 7,54 zł. 

Na nową ofertę składają się też bambusowe długopisy  w cenie 1,75 zł oraz gadżet, którego jeszcze w Bytomiu nie było - nektarowy, wielkokwiatowy miód z bytomskiej pasieki. Kiedy w zeszłym roku utworzono miejską pasiekę w Szombierkach od razu pojawiła się myśl, by wykorzystać to przedsięwzięcie do promocji miasta. W ten sposób chcieliśmy nie tylko zachęcić bytomian do zakładania pasiek w mieście, ale też pokazać, że Bytom, mimo dużego zurbanizowania jest bardzo zielony  - mówi Małgorzata Węgiel -Wnuk.  Za 100 ml miodu z Bytomia zapłacimy 9,54 zł.

Nowością w ofercie miejskich gadżetów jest też elegancka seria jedwabnych apaszek i poszetek w kolorach bytomskiego herbu. Ręcznie wykonaną przez znaną lokalną markę  damską apaszkę można kupić za 223, 86 zł, a poszetkę, która doda szyku marynarce - za 141,45 zł. Nowe gadżety miejskie będą wykorzystane podczas imprez miejskich, konkursów czy podczas wydarzeń promujących miasto.


Galeria zdjęć:Autor: AK
Zdjęcia: archiwum UM Bytom, fot.G. Goik