Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Przychodzi taki moment, kiedy po wielu latach zmuszeni jesteśmy do wymiany zamka w drzwiach. Przyczyny wymiany mogą być różne. Najczęściej decydujemy się na nowy zamek przy próbie włamania lub obluzowaniu mechanizmu. Pomysł na wymianę może wyjść również od ślusarza, który tak jak fachowcy z Pogotowie ślusarskie Gliwice po oględzinach mechanizmu daje jasno do zrozumienia, że konieczny jest zakup i montaż nowego zamka.
Decyzja zapadła, czas na zakup!

Od czego zależy cena zamka do drzwi

Najłatwiej jest oszacować cenę zamka do drzwi wewnętrznych, w końcu takie drzwi mają nam zapewnić intymność i prywatność w domowym zaciszu, a nie chronić przed złodziejem. W ofercie możemy znaleźć zamki nawierzchniowe oraz wpuszczane. W takim przypadku wystarczy najprostszy system.

Inaczej jest w sytuacji, kiedy kupujemy zamek do drzwi zewnętrznych. Na rynku jest dziś dostępne wiele nowoczesnych rozwiązań, które w bardzo dobrym lub doskonałym stopniu zabezpieczają dom przed włamaniem. Niestety wśród bardzo profesjonalnych rozwiązań znajdziemy też zamki zwykłe i kiepskiej jakości, które nie będą stanowiły większego problemy dla włamywacza. Wybór jest spory, dlatego warto zdać się na opinię fachowca, który tak jak pracownicy Pogotowia Zamkowego, pomagają w doborze odpowiedniego zamka, mogą go również zamontować na życzenie klienta bądź też zaproponować awaryjne otwieranie drzwi w Gliwicach jeżeli zajdzie taka potrzeba.

Szukając odpowiedniego zamka do drzwi musimy zwrócić szczególną uwagę na konkretne parametry oraz nasze potrzeby. Należy mieć na uwadze funkcję zamka, sposób ryglowania oraz rozmiar i wygląd (jeżeli jest to zamek nawierzchniowy). Ważnym aspektem, jaki powinniśmy wziąć pod uwagę są również wszelkie certyfikaty dające gwarancję wysokiej jakości materiał, z której jest zrobiony zamek oraz wykonane testy bezpieczeństwa.

Dodatkowy koszt poniesiemy w przypadku wyboru nowoczesnych zamków elektronicznych, elektrycznych lub szyfrowych

Jak widać zbyt wiele czynników ma wpływ na ostateczną cenę zamka do drzwi, najważniejsze że mamy możliwość wyboru, takiego produktu, który da nam poczucie realnego bezpieczeństwa.

Zakup zamka to połowa sukcesu. Należy go przecież jeszcze zamontować. W tym celu lepiej nie decydować się na samodzielny montaż, tym bardziej jeżeli zakupiliśmy zamek specjalistyczny. W zamontowaniu zamka pomoże ślusarz z Pogotowia Zamkowego, które działa 24/h. Wystarczy zadzwonić, a fachowiec przyjedzie do nas z odpowiednimi narzędziami w celu wykonania usługi wymiany zamka.

otwieranie3 30d8d