Wczoraj w Komisariacie Policji II odbyła się uroczystość wprowadzenia nowego Komendanta. Został nim komisarz Wojciech Nowak. Wprowadzenia dokonał Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarz Michał Sokołowski.

Nowego komendanta wprowadził Pierwszy Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Bytomiu nadkomisarz Michał Sokołowski w obecności kadry kierowniczej. Komisarz Wojciech Nowak wcześniej pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Komisariatu II Policji. Zastąpił podinspektora Damiana Radziejowskiego, który awansował na stanowisko zastępcy szefa bytomskich stróży prawa. Komisarz Nowak w Policji służy od 29 lat. Ma bogate doświadczenie zawodowe. Jego kariera zawodowa od początku jest związana z garnizonem bytomskim. Pełnił służbę w Wydziale Kryminalnym Komisariatu Policji II przy ul. Chrzanowskiego do 2004 roku. Od 1 stycznia 2005 roku w Wydziale dw z Przestępczością Gospodarczą naszej komendy. Zajmował stanowiska od policjanta do specjalisty aby w kwietniu 2014 roku zostać Naczelnikiem Wydziału Prewencji KMP Bytom. Od lipca 2014 roku zajmował stanowisko Naczelnika Wydziału Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Bytomiu. Później został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu w Miechowicach. Od kwietnia 2019 roku pełnił służbę na stanowisku Zastępcy Komendanta Komisariatu II.

Decyzją szefa bytomskiej policji, inspektora Andrzeja Brzozowskiego, komisarz Wojciech Nowak został powołany na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji II w Bytomiu z dniem 15 września 2020 roku.