Pierwsza porażka Polonii w sezonie

Podopieczni Kamila Rakoczego, piłkarze Polonii Bytom przegrali dzisiaj, 9 października przy Frycza-Modrzewskiego ze Ślęzą Wrocław 0:2. Była to pierwsza porażka niebiesko-czerwonych w sezonie 2020/2021. Mimo porażki Poloniści utrzymali 3. miejsce w tabeli 3 grupy III ligi.

Bramki przy Frycza-Modrzewskiego padły dopiero po przerwie. Prowadzenie goście objęli w 61. minucie meczu po samobójczym trafieniu piłkarza Polonii, zaś w 90. minucie spotkania na 2:0 dla Ślęzy podwyższył Damian Szydziak. Podopieczni Kamila Rakoczego po rozegraniu dziesięciu spotkań mają na swoim koncie 6 zwycięstw, 3 remisy i jedną porażkę. Z 21 punktami zajmują nadal 3. miejsce w tabeli i do lidera Ślęzy Wrocław tracą już pięć punktów.

Warto dodać, że Polonia ma do rozegrania jeszcze jedno zaległe spotkanie z Gwarkiem Tarnowskie Góry, które zaplanowano na 14 października o godz. 15.00.

Autor: Tomasz Sanecki
Zdjęcia: Archiwum UM Bytom/Hubert Klimek