Natalia Kropska zdobyła medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Europy w dżudo

W Chorwacji trwają Mistrzostwa Europy Młodzieży do lat 23. Turniej świetnie rozpoczął się dla reprezentacji Polski i klubu Czarnych Bytom.

Dwudziestoletnia Natalia Kropska osiągnęła kolejny sukces w swojej karierze. W chorwackim Porecu w wadze 63 kilogramy w walkach eliminacyjnych pewnie wygrała z zawodniczkami z Bułgarii, Serbii oraz Słowenii. W półfinale uległa Holenderce, ale w walce o brązowy medal nie dała szans innej holenderskiej dżudoczce, wykonując piękną technikę na ippon (10 punktów). W tej samej kategorii srebrny medal zdobyła inna reprezentantka Polski, Angelika Szymańska z Olimpijczyka Włocławek.

Bytomianka ma już bogate sportowe CV. W 2017 roku została wicemistrzynią świata kadetek. Wtedy na turnieju w Santiago de Chile jej pojedynek z Japonką trwał 27 minut! W Chorwacji tak długich walk nie było. Kropska ma na swoim koncie również brązowy medal mistrzostw Europy Kadetek oraz medale wywalczone w Pucharze Europy Juniorek. Trenerem utalentowanej dżudoczki w Czarnych Bytom jest Marek Słyk.