Docieplenie stropodachu – dowiedz się, jak się za to zabrać!

Dzięki odpowiedniej termoizolacji możemy cieszyć się komfortową temperaturą panującą we wnętrzu i niższym kosztem eksploatacji. Właśnie dlatego warto zastanowić się nad dociepleniem stropodachu. W zależności od stanu technicznego izolacji mamy możliwość całkowicie ją wymienić lub dołożyć kolejne warstwy. Sprawdź, co jeszcze warto wiedzieć na ten temat!

Na czym polega docieplenie stropodachu?

Docieplenie stropodachu to przede wszystkim sposób na dogrzanie domu zimą i ochłodzenie go latem. Można więc powiedzieć, że bezpośrednio wpływa to na temperaturę panującą w środku. Istnieje kilka metod na przeprowadzenie całego procesu. Jedną z nich jest docieplenie stropodachu czy dachu skośnego metodą wdmuchiwania granulatu. Jest to dobudowanie kolej warstwy w przypadku, gdy teraźniejsza izolacja jest nieszczelna lub nie daje oczekiwanych rezultatów. To jedna z najprostszych i najszybszych metod zwiększających wydajność energetyczną budowli. Nie ma konieczności rozbierania zabudowy, a granulat nanoszony jest za pomocą nadmuchu, dzięki czemu trafia we wszelkie trudno dostępne miejsca.

Jak przygotować się na docieplenie stropodachu?

Proces docieplania stropodachu wymaga konkretnego przygotowania. Najważniejszym etapem jest oczywiście zweryfikowanie, którędy faktycznie ucieka ciepło. Może bowiem okazać się, że problem nie tkwi w samym dachu, a chociażby w nieszczelnych oknach. Sygnałem, który stanowi o tym, że konieczne jest docieplenie stropodachu jest wyraźnie chłodniejsze poddasze zimą, zaś upalne latem. Jeśli już zdecydujemy się na docieplanie, profesjonalna ekipa dobierze optymalne rozwiązanie dla danego domu. Więcej o tego typu usługach przeczytasz na stronie https://stropodachy.com.pl/docieplenia-stropodachow/. Najczęściej fachowcy wycinają kilka otworów technicznych w dachu, by dostać się pod jego powierzchnię. Izolacja może być wykonywana za pomocą granulatu styropianu, wełny mineralnej lub materiałów celulozowych. Od tego w dużej mierze będzie zależała cena usługi. Warto zainwestować w porządne rozwiązanie, żeby później nie musieć już martwić się nieszczelną termoizolacją.