Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Agregat wody lodowej – czym jest i jaką pełni rolę?

W przemyśle stosuje się nowoczesne rozwiązania, które nie tylko usprawniają produkcję, ale i zapewniają odpowiednie warunki przechowywania. W takim celu stosuje się chociażby agregaty chłodnicze i wody lodowej. Co powinieneś o nich wiedzieć?

Agregat wody lodowej – z czego się składa?

Pod tym terminem znajdziemy urządzenia, które są w stanie odprowadzać ciepło z cieczy. Woda lodowa pełni w nich bardzo ważną rolę. Dzięki niej możliwa jest bowiem prawidłowa praca agregatu i skuteczne schładzanie powietrza. Woda lodowa jest wytwarzana w chillerze, a następnie transportowana do wymienników ciepła. Gdy ogrzeje się ona, to wraca do agregatu, a schłodzona ciecz przekazywana jest do chłodnic. Transport ten jest możliwy dzięki pompom dystrybucyjnym. Przemysł korzysta z dwóch odmian chillerów. Pierwszym z nich jest agregat wody lodowej ze skraplaczem chłodzonym powietrzem. Urządzenie to jest bardzo często wykorzystywane, gdż pozwala ograniczyć powierzchnię maszynowni w budynku. To zasługa tego, że skraplacz i pozostałe części agregatu są montowane na zewnątrz w jednej obudowie.

Agregat wody lodowej – kto je oferuje?

Inną odmianą tego urządzenia jest agregat wody lodowej, który jest wyposażony w skraplacz do chłodzenia cieczą. Wymiennik ciepła w tym wypadku jest montowany na zewnątrz. Wykorzystuje się do tego technologię suchą lub ze zraszaniem wodnym. Każde z opisanych przez nas urządzeń można znaleźć w ofercie polskich firm. Agregat wody lodowej kupimy bez problemu w internecie. Wystarczy kliknąć w ten link https://www.ras-agregaty.pl/chiller-wody-lodowej/. Ciekawą propozycją jest wynajem tego sprzętu. Możemy w ten sposób zaoszczędzić znaczną ilość środków, bez utraty jakości wybranych rozwiązań. Firmy oferują w tym wariancie sprzęty wysokiej jakości, które pochodzą od renomowanych producentów. W ramach wynajmu możemy często liczyć na doradztwo oraz serwis. W ten sposób nie grozi nam żadna nieprzewidziana dłuższa awaria. Jak widać, agregat wody lodowej to bardzo pożyteczne urządzenia, które są niezbędne w wielu gałęziach przemysłu. Pozyskując je od sprawdzonego dostawcy możemy liczyć na sprzęt wysokiej jakości.