Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Okna aluminiowe – na co uważać podczas wyboru

Okna aluminiowe to nieco bardziej ekskluzywna alternatywa dla staromodnych okien drewnianych i klasycznych okien plastikowych. Znacznie częściej niż w blokach mieszkalnych, można zaobserwować je w instytucjach publicznych, biurach i budynkach firmowych. Sprawdzają się także doskonale w nowoczesnych domach jednorodzinnych. Są znacznie bardziej trwałe i odporne na odkształcenia pod wpływem warunków atmosferycznych. Występują też w różnych wariantach kolorystycznych. Jest to więc doskonała opcja dla tych, którzy cenią wytrzymałość i ciekawą estetykę. Na co jednak szczególnie warto zwrócić uwagę zanim wybierze się stolarkę aluminiową?

Okna aluminiowe – pielęgnacja

Co prawda okna aluminiowe nie sprawiają problemów w pielęgnacji, jednak należy pamiętać o tym, że w przeciwieństwie do PCV nie należy ich czyścić octem ani płynami zawierającymi kwasy. O polecenie odpowiednich środków czyszczących, które nie zniszczą ramy okiennej, można poprosić producenta lub dystrybutora. Należy też uważać, aby na aluminiowym oknie nie pozostawić zarysowań. Nie powinno się zatem stosować materiałów ściernych podczas czyszczenia. Uszkodzenie profilu okna będzie oznaczało konieczność wymiany, gdyż w wypadku okien aluminiowych nie ma możliwości renowacji. Zadbane okna pięknie się prezentują, jednak decydując się na nie musimy o nie należycie dbać.

Okna aluminiowe – parametry

Powodem, dla którego prywatni inwestorzy częściej wybierają okna plastikowe, nie jest jakość, a cena. Za okna aluminiowe o dobrych parametrach zapłaci się nieco więcej niż za PCV czy drewno. Okna aluminiowe w podejrzanie niskich cenach powinny wzbudzić podejrzenia w potencjalnym kupcu. Najczęściej będzie to oznaczało, że takie okno nie posiada wkładki izolacyjnej i może powodować zbędną utratę ciepła. Każdy, kto chce otrzymać produkt dobrej jakości, powinien skierować się do zaufanego dystrybutora. Na stronie https://zebrano.eu/oferta/okna/aluminiowe/ można znaleźć okna od renomowanych producentów, które spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu będziemy zadowoleni z naszych zakupów.