Najstarsze derby Śląska dostarczyły nam dzisiaj sporo piłkarskich emocji. Piłkarze Ruchu mimo że przez większość meczu grali w dziesięciu, zdołali wygrać z Polonią Bytom 2:1, umacniając się tym samym na prowadzeniu w tabeli III ligi. Z kolei grający w IV lidze piłkarze Szombierek Bytom pokonali u siebie RKS Grodziec /Będzin/ 2:1.

Porażka Polonii z Ruchem w najstarszych derbach Śląska

W meczu Ruchu z Polonią, gospodarze objęli prowadzenie już w 16. minucie spotkania. Od 25. minuty po faulu na Radkiewiczu czerwoną kartkę otrzymał napastnik Ruchu Michał Biskup. Mimo to drużyna z Chorzowa w 35. minucie meczu podwyższyła na 2:0. Tuż przed przerwą kontaktową bramkę dla niebiesko-czerwonych zdobył Patryk Stefański, jednak jak się okazało było to jedyne trafienie dla Polonistów. W drugiej części spotkania mimo przewagi, podopieczni Kamila Rakoczego nie zdołali wyrównać i mecz zakończyć się zwycięstwem Ruchu 2:1.

W tabeli III ligi, grupy III liderem z 68. punktami jest Ruch Chorzów. Polonia Bytom zajmuje 3. miejsce z dorobkiem 55. punktów. Kolejny mecz niebiesko-czerwoni rozegrają u siebie, 1 maja z Wartą Gorzów Wielkopolski.

Wygrana Szombierek

Z kolei grająca w IV lidze drużyna Szombierek Bytom pokonała dzisiaj u siebie RKS Grodziec /Będzin/ 2:1. Dzięki zwycięstwu popularni zieloni oddalili się od strefy spadkowej. Na swoim koncie Szombierki Bytom mają już 29. punktów i bilans bramkowy 25:31, co plasuje ich w tabeli I grupy IV ligi na 11. miejscu.

Wygrana Szombierek. Porażka Polonii z Ruchem w najstarszych derbach Śląska (1) Wygrana Szombierek. Porażka Polonii z Ruchem w najstarszych derbach Śląska (1)