Reprezentująca na co dzień barwy GKS Czarnych Bytom, Beata Pacut tegoroczny sezon może uznać za bardzo udany. Na swoim koncie nasza judoczka ma już srebrny medal na Grand Slam w Turcji oraz tytuł mistrzyni Europy, który zdobyła w kwietniu w Lizbonie. To wielki sukces naszej zawodniczki, której dzisiaj, 4 maja gratulacje złożył prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz złożył gratulacje Beacie Pacut

- Odnoszenie sukcesów w sporcie to wynik konsekwencji, wytrwałości i determinacji, ale także wielkiej wiary i dyscypliny. Sukces, jaki Pani odniosła w mistrzostwach Europy w Lizbonie, zdobywając w świetnym stylu złoty medal, jest potwierdzeniem, że te właśnie cechy są niewątpliwie Pani udziałem - mówił podczas spotkania z Beatą Pacut, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz. - Ogromnie cieszę się z Pani sukcesu i życzę kolejnych zwycięskich startów podczas czerwcowych mistrzostw świata w Budapeszcie oraz Letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio - dodał prezydent Mariusz Wołosz.

Podczas dzisiejszego spotkania prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz zastępca prezydenta Bytomia Adam Fras podziękowali Beacie Pacut, mistrzyni Europy za wspaniały sukces, jakim było zdobycie złotego krążka, ale również życzyli jej kolejnych udanych startów w prestiżowych imprezach, które odbędą w najbliższych miesiącach. W spotkaniu wzięli również udział Robert Krawczyk, były judoka Czarnych Bytom i trener Beaty Pacut, Krzysztof Gajos, członek zarządu Śląskiego Związku Judo oraz prezes firmy Sponsor Plus Sp. z o.o., który od wielu lat wspiera bytomski klub oraz Marek Klimczak, członek zarządu GKS Czarni Bytom.

- To dla mnie wielki sukces, jednak przede mną kolejne ważne imprezy w mojej karierze. Intensywnie trenuję przed następnymi startami. Czekają mnie już niedługo dwie ważne imprezy sportowe - mistrzostwa świata i igrzyska olimpijskie - mówiła podczas spotkania Beata Pacut.

Robert Krawczyk i Beata Pacut podczas spotkania z prezydentem Bytomia Mariuszem Wołoszem

- Cieszę się z sukcesu Beaty. Mocno przeżywałem jej start w Lizbonie. Teraz przygotowujemy się do kolejnych prestiżowych imprez. Pierwsza z nich już w czerwcu, gdzie Beata wystąpi na mistrzostwach świata - podkreślał Robert Krawczyk, trener Beaty Pacut.

Warto dodać, że Beata Pacut wystąpi w mistrzostwach świata w Budapeszcie oraz na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio, gdzie będzie walczyła o kolejne medale w kategorii do 78 kg. Obecnie nasza judoczka jest na 10. miejscu w rankingu w swojej kategorii wagowej, a dobry występ w Budapeszcie jest szansą na awans do czołowej ósemki, co oznacza rozstawienie przed walkami podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Przypomnijmy, że podczas turnieju Grand Slam w Turcji, w zaliczanej do rankingu olimpijskiego i światowego imprezie, nasza reprezentantka w kategorii do 78 kilogramów zajęła 2. miejsce, zdobywając srebrny medal. Z kolei w mistrzostwach Europy w Lizbonie Beata Pacut zdobyła złoty medal, pokonując w finale Holenderkę Guusje Steenhuis.