Frapujący i wciągający. Zaskakujący i nieprzewidywalny. Nieoczywisty. Taki jest Bytom ukazany na kartach najnowszego przewodnika turystycznego, który przybliża nam znane oraz mniej znane miejsca i fakty związane z historią naszego miasta.

"Bytom nieoczywisty” to nowy spacerownik wydany przez Urząd Miejski w Bytomiu. Na ponad 60 stronach znalazły się cztery spacery, których trasy pomagali układać związani z Bytomiem historycy, przyrodnicy i miłośnicy miasta - Anna i Tomasz Śmiałkowie, Julia Góra i Dariusz Pietrucha.

Przewodnik turystyczny

Wraz z nimi możemy podziwiając architekturę Bytomia, przemierzać Śródmieście w głową w chmurach, spacerując ulicami miasta - odnajdywać w nim ślady II wojny światowej, poznać bogatą historię Miechowic oraz aktywnie wypocząć spacerując po Segiecie. Na wydanie przewodnika „Bytom nieoczywisty” gmina pozyskała dofinansowane ze środków Śląskiej Organizacji Turystycznej.

- Uzupełnieniem spacerów są podcasty, z których wyłania się historia odwiedzanych miejsc. Oprócz tego, spacerownik zawiera fotokody odsyłające do map, ułatwiających poruszanie się między wybranymi punktami wycieczki - mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelnik Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

Wygraj przewodnik

Przewodnik „Bytom nieoczywisty” jest nagrodą w internetowym konkursie o tej samej nazwie. Zadaniem uczestników jest zamieszczenie krótkiego opisu ulubionego nieoczywistego miejsca w Bytomiu, które jest godne polecenia osobom spoza Bytomia, wraz z uzasadnieniem wyboru.

Można to zrobić już dziś /21 lipca/ w komentarzu pod postem konkursowy opublikowanym na oficjalnym profilu Miasta Bytom w serwisie Facebook (https://www.facebook.com/bytom.miasto/).

Plakat informacyjny zachęcający do wzięcia udziału w konkursie

Zwiedzaj Bytom nieoczywisty

W ramach promocji nowego wydawnictwa Wydział Komunikacji Medialnej i Promocji Urzędu Miejskiego w Bytomiu pod hasłem „Bytom nieoczywisty” organizuje letnie wycieczki po mieście. W ramach spacerów pokazujemy znane miejsca z zupełnie nowej perspektywy i wraz ze współautorami przewodnika, opowiadamy o dziejach Bytomia.

Przed nami jeszcze trzy wycieczki: 31 lipca — Jedną nogą przez bytomskie łąki, lasy, pola (zapisy od 26 lipca), prowadzenie - Julia Góra, 21 sierpnia — Rzut oka na ślady II wojny światowej w Bytomiu (zapisy od 16 sierpnia), prowadzenie - Dariusz Pietrucha, 28 sierpnia — Miechowice z nosem w historii (zapisy od 23 sierpnia), prowadzenie - Anna i Tomasz Śmiałkowie. Zapisy w Biurze Promocji Bytomia pod numerem telefonu: 32 386 36 69.

Szczegóły: https://www.facebook.com/events/475839986824718