Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Najszybszy sposób na znalezienie najlepszego alkomatu dla uczestników na weselu lub imprezie!

Jesteś w czasie planowania swojego wesela? Zapewne masz już wybraną suknie marzeń oraz jest już przygotowane menu dla gości weselnych. Wielką polską tradycją jest to, że wesela są mocno zakrapiane alkoholem różnego rodzaju, dlatego rozbawieni goście będą z nich często korzystać. Pamiętaj, że nikt kto spożywał alkohol na weselu nie powinien wsiadać za kierownicę samochodu. Chcąc zadbać zarówno o dobrą zabawę jak i o bezpieczeństwo gości, weź pod uwagę czy nie przydał by się na ten wyjątkowy dzień alkomat. Twoi goście z pewnością z niego skorzystają i będą zadowoleni, że mogą sprawdzić czy są w stanie prowadzić samochód.

Jak działa alkomat?

Alkomat to urządzenie mierzące zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Działa poprzez pomiar poziomu alkoholu we krwi badanej osoby. W normalnych warunkach jest to około 0,08%, ale niektórzy ludzie mogą mieć wyższy poziom zawartości alkoholu we krwi (BAC), co może być niebezpieczne dla tej osoby. Poziom alkoholu wykryty w wydychanym powietrzu jest następnie porównywany z tą wartością BAC, aby ustalić, czy nastąpiło spożycie alkoholu. Należy pamiętać, że nawet jeżeli alkomat wskażę małą ilość wydychanego alkoholu we krwi, trzeba zastanowić się nad własnym samopoczuciem i ocenić, czy oby na pewno ten wynik jest możliwy.

Przede wszystkim nie należy porównywać wyników do innych osób, ani do testów robionych jakiś czas temu. Wynika to z faktu, że każdy ma inną przemianę materii, inną masę ciała oraz prawdopodobnie spożywał to samo, ale w innych proporcjach. Te czynniki wpływają na wynik testu. Zanim po pozytywnym teście wsiądziemy do samochodu oceńmy własne samopoczucie, czyli ból głowy, kac, poziom skupienia lub rozdrażnienia, reakcje na bodźce.

Jak wybrać odpowiedni alkomat na wydarzenie?

W przeszłości zdobycie alkomatu było długim procesem przechodzenia od sklepu do sklepu. Ale teraz możesz go zdobyć, po prostu wyszukując na neomaniak.pl! Jeśli planujesz wkrótce zorganizować wydarzenie, być może będziesz musiał zdecydować, który alkomat będzie odpowiedni dla Twoich gości. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na ten temat, ten artykuł jest dla Ciebie. Istnieją trzy rodzaje alkomatów, które są wykorzystywane na imprezach: elektrochemiczne, półprzewodnikowe, przesiewowe. Alkomaty ręczne należy ręcznie włożyć do ust gościa. Potrzebują nadzoru i mogą mierzyć zawartość alkoholu we krwi tylko do 0,08%. Cyfrowe alkomaty wykorzystują czujnik, który mierzy zawartość alkoholu w otaczającym powietrzu i może wykryć poziom do 0,02%.