Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Tylko w ostatnich trzech dniach bytomscy stróże prawa zatrzymali siedem osób, które posiadały narkotyki. Policjanci zabezpieczyli amfetaminę oraz marihuanę. Przestrzegamy osoby, które posiadają albo zamierzają kupować środki psychoaktywne. Za to przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

Bytomscy policjanci nieustannie walczą z przestępczością narkotykową. Śledzą rynek narkobiznesu i eliminują z niego środki psychoaktywne, nie dopuszczając, aby trafiły na nasze ulice. Tylko w ostatnich trzech dniach stróże prawa zatrzymali siedem osób, które posiadały przy sobie narkotyki. Mundurowi łącznie zabezpieczyli amfetaminę, z której mogłoby powstać 380 działek dilerskich, a także marihuanę.

Przestrzegamy osoby, które zamierzają kupować środki psychoaktywne, a także tych, którzy takie środki posiadają, przed konsekwencjami prawnymi. Kwestię odpowiedzialności karnej za posiadanie narkotyków porusza artykuł 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Kara przewidziana za posiadanie na przykład marihuany to 3 lata pozbawienia wolności. Jednocześnie ustawa przewiduje zaostrzenie kary w sytuacji, gdy podejrzany posiadał znaczną ilość narkotyków. W tym przypadku grozi do 10 lat więzienia. W sytuacji mniejszej wagi, gdy potwierdzi to dochodzenie, posiadacz może liczyć na złagodzenie odpowiedzialności, czyli karę: grzywny, ograniczenia lub pozbawienia wolności do roku.