W czwartek na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów rozpoczął się turniej EIHC Christmas Cup. Na inaugurację reprezentacja Polski po zaciętym boju przegrała minimalnie z Francją 2:3. Kibice oklaskami i skandowaniem „Polska, Polska” podziękowali kadrowiczom za walkę do ostatnich sekund. Dzisiaj o godz. 19 Biało-Czerwoni zmierzą się z Węgrami.

Dramatyczna końcówka

W turnieju EIHC Christmas Cup rywalizują cztery drużyny: Polska, Francja, Węgry, Ukraina. W pierwszym spotkaniu kadra narodowa zmierzyła się z wyżej notowaną Francją. Do 50. minuty rywale prowadzili 3:0. Pierwsza bramka dla Biało-Czerwonych padła w 51. minucie. Kapitan Bartosz Ciura podał do Radosława Sawickiego. Pierwszy strzał bramkarz obronił, ale przy dobitce był bezradny. Niecałe trzy minuty później Alan Łyszczarczyk podał do stojącego przy bramce Jakuba Bukowskiego i najlepszy strzelec Polskiej Hokej Ligi świetnie wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. W ostatnich sekundach trener Robert Kalaber wycofał bramkarza, ale nie udało się wyrównać. Kibice oklaskami i skandowaniem „Polska, Polska” podziękowali kadrowiczom za walkę do ostatnich sekund.

d

- Tempo gry było szybkie, sporo było również walki przy bandach. Szkoda, że nie wykorzystaliśmy swoich sytuacji. Walczyliśmy do końca, ale mamy młody skład i zabrakło zawodnikom doświadczenia - ocenił selekcjoner reprezentacji Polski Robert Kalaber. - Brakowało nam zimnej krwi - dodał Alan Łyszczarczyk.

Rewanż z Madziarami

Dzisiaj na bytomskim lodowisku Biało-Czerwoni zmierzą się z Węgrami. W czwartek Madziarzy spotkali się z Ukrainą. Spotkanie zakończyło się wygraną Węgier 2:1 po dogrywce. Podopieczni Roberta Kalabera będą chcieli zrewanżować się Madziarom za porażkę z 18 grudnia poprzedniego roku. Wtedy w meczu kontrolnym rywale wygrali 3:1. Dzień wcześniej, 17 grudnia 2020 roku Polacy pokonali Węgrów 2:1 po golach Filipa Komorskiego i Dominika Pasia. Mecz Polska - Węgry rozpocznie się o godz. 19. Bilety są wciąż do kupienia. Z kolei w sobotę na zakończenie Polacy zmierzą się z Ukrainą.