Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Gąbka kontra pędzel do makijażu

Gąbka i pędzel do makijażu to dwa podstawowe obecnie akcesoria, z pomocą których można nakładać kosmetyki kolorowe na skórę twarzy inaczej, niż wykorzystując do tego dłonie.

Pędzle do makijażu – klasyka na twojej toaletce

Pędzle do makijażu to produkty znane od bardzo dawna. Są to akcesoria niezwykle przydatne, pozwalają na możliwie precyzyjną aplikację produktów takich jak podkład czy fluid. Są także przy tym higieniczne, pozwalają uniknąć kontraktu rąk ze skórą, co jest szczególnie istotne w przypadku gdy ktoś inny wykonuje ci makijaż. Praca z nimi wymaga jednak pewnego doświadczenia. Przede wszystkim nieumiejętne korzystanie z pędzli może sprawiać, że na skórze pojawią się zacieki oraz smugi. Ponadto, jeden pędzel nie sprawdzi się do podkładu, fluidu i korektora. Nie każdym nałożysz bronzer czy rozświetlacz. Jeśli jednak już opanujesz sztukę posługiwania się pędzlami, z ich pomocą stworzysz ciekawy makijaż.

Gąbki do makijażu – dla początkujących i zaawansowanych

Gąbki do makijażu to rozwiązanie, z którego skorzystać może każdy. Oczywiście także i tutaj jest wskazana odrobina wprawy, natomiast nabiera się jej bardzo szybko. Gąbka jest przede wszystkim produktem uniwersalnym, którym możesz nałożyć puder, korektor, fluir, bronzer w kremie. Produkty te „wtłacza” się w skórę, co daje bardzo naturalny efekt, bez smug, bez zacieków. Ukrywasz niedoskonałości, ale skóra cały czas wydaje się promienna, pełna blasku, bez sztucznej maski. To świetne rozwiązanie dla osób, które cenią sobie z makijażu efekt glow.