Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Bytom

Tenisistka Górnika zagra w prestiżowym Australian Open. Miliony fanów będą oglądać pojedynek Fręch ze znakomitą Simoną Halep, w którym nasza zawodniczka wystąpi w koszulce z herbem Bytomia.

Starcie z topową tenisistką

W przyszłym tygodniu w pierwszej rundzie Magdalena Fręch, która zajmuje 105. miejsce na światowej liście, zmierzy się w Australian Open z Rumunką Simoną Halep, która plasuje się na 15. pozycji w rankingu a w 2018 roku dotarła do finału w Melbourne. Fręch zagra w Australian Open w koszulce z herbem Bytomia.

v

Australian Open to jeden z najbardziej prestiżowych turniejów tenisowych na świecie. Międzynarodowe mistrzostwa Australii są pierwszym z czterech turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema (kolejne to French Open, Wimbledon i US Open).

Promocja imprez, występy w SuperLidze

Zawodniczka będzie również promować imprezy kulturalno-sportowe, organizowane w Bytomiu oraz wystąpi w rozgrywkach SuperLigi w barwach Górnika. Poprzedni rok był znakomity dla Fręch. Przyczyniła się do zwycięstwa w meczu Polska - Brazylia w Hali na Skarpie w ramach prestiżowego turnieju Billie Jean King Cup. Zdobyła tytuł mistrzyni Polski, wygrała zawody WTA Challenger Thoreau Open w amerykańskim Concord oraz turniej ITF 60k w Pradze, a także awansowała do II rundy turnieju Indian Wells, co dało jej historyczny awans do grona najlepszych 100. tenisistek świata w rankingu ATP. W październiku 2021 roku Fręch otrzymała jedno z najważniejszych wyróżnień sportowych w naszym mieście - Sportowy Laur Bytomia.