Wynikiem 14:2 zakończyło się wczorajsze /22 stycznia/ spotkanie KH Polonia Bytom z SMS Toruń. Mecz rozegrany na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów w ramach 23. kolejki Młodzieżowej Hokej Ligi, był zarazem dwudziestym wygranym spotkaniem Niebiesko - Czerwonych w tym sezonie.

Już od początku spotkania przewaga gospodarzy była bezdyskusyjna. Gospodarze kontrolowali przebieg gry, by w 7. minucie spotkania posłać krążek do bramki gości. Jej autorem był Yegor Rudskoi, a chwilę potem kolejnego gola zdobył Piotr Bajon. Tuż przez zakończeniem pierwszej tercji bramkarza tyszan pokonał strzał Sebastiana Wichra.

W drugiej tercji przewaga Polonistów wyraźnie wzrosła i finalnie w tej części meczu gospodarze zdobyli aż 7 bramek. Gole strzelili: Yegor Rudskoi, Piotr Bajon oraz m.in. dwukrotnie Michał Rybak.

Apetyt na kolejne bramki nie zmalał także w trzeciej tercji, kiedy to drogę do toruńskiej bramki znajdowali Sebastian Wicher i Artur Senkevich. Błędy w defensywie drużyny z Bytomia wykorzystali wtedy tyszanie i w niespełna minutę dwukrotnie pokonali Danila Babetsa, który w połowie spotkania zastąpił Michała Kołodzieja. Wynik meczu 14: 2 ustaliły bramki Artyoma Senkevicha i Sebastiana Wichra.

Kibice mają możliwość zobaczenia transmisji na żywo z tego spotkania. Wystarczy wejść w link: https://www.youtube.com/watch?v=qdLvwY0RAE

KH Polonia Bytom - SMS Toruń 14:2 (3:0, 7:0, 4:2)
1:0 Yegor Rudskoi - Artur Senkevich (07:03)
2:0 Piotr Bajon - Błażej Salamon - Michał Rybak (08:15)
3:0 Sebastian Wicher - Łukasz Dybaś (15:10)
4:0 Błażej Salamon - Łukasz Dybaś - Valerii Polinin (21:18, w przewadze)
5:0 Yegor Rudskoi - Artyom Senkevich (22:05)
6:0 Piotr Bajon - Michał Proczek - Artyom Senkevich (27:45, w przewadze)
7:0 Michał Rybak - Błażej Salamon (29:10)
8:0 Michał Rybak - Błażej Salamon (33:29)
9:0 Tomasz Wcisło - Artyom Senkevich - Ilya Smirnov (36:19)
10:0 Valerii Polinin - Łukasz Dybaś (37:45)
11:0 Sebastian Wicher - Łukasz Dybaś - Aleksander Bodora (41:15)
12:0 Artur Senkevich (45:02, w osłabieniu)
12:1 Michał Wiwatowski - Mateusz Błotnicki (51:15)
12:2 Kamil Wiwatowski (52:08)
13:2 Artyom Senkevich - Piotr Bajon - Ilya Smirnov (55:47)
14:2 Sebastian Wicher - Michał Domogała (56:47)

Sędziowali: Szymon Urbańczyk (główny) - Maciej Waluszek i Zachariasz Kadela (liniowi)
Minuty karne: 6 - 4
Strzały: 66 - 18
Widzów: 250

KH Polonia Bytom: Kołodziej (od 29:10 Babets) - Domogała, Stępień; Salamon, Polinin, Rybak (2) - Proczek, Rudskoi; Artyom Senkevich, Artur Senkevich, Smirnov - Dworaźny (2), Bodora; Dybaś (2), Bajon, Wicher - Faska, Wcisło.
Trener: Mariusz Puzio

SMS Toruń: Lisewski - Kurnicki, Gołębiewski; Mularczyk, K. Wiwatowski, Napiórkowski (2) - Kowalski, Błotnicki; Zberek, M. Wiwatowski, Krzymowski (2) - Dobrzyński, Jarmoliński.
Trener: Wojciech Milan