Jak odpowiednio wybrać fotel medyczny: laryngologiczny, podologiczny, kardiologiczny...?

Wyposażenie gabinetów medycznych musi być profesjonalne i zorganizowane według konkretnych zasad. Fotele laryngologiczne, podologiczne czy kardiologiczne we wszystkich specjalnych placówkach muszą być wykonane według odpowiedniego modelu, który zapewni komfort zarówno pacjentowi, jak i lekarzowi, badającemu schorzenie.
- Jak wybrać fotel laryngologiczny?
- Jak wybrać fotel podologiczny?
- Jak wybrać fotel kardiologiczny?
Jak wybrać fotel laryngologiczny?
Jest wiele rodzajów specjalistycznych foteli, które powinny znaleźć się w konkretnych gabinetach. Ich forma zależy od typu profilaktyki, jaka wykonywana jest w danym miejscu. W przypadku badań okulistycznych i laryngologicznych, mających na celu sprawdzenie kondycji oczu i gardła, stosuje się fotel, którego głównym celem jest utrzymanie w miarę nieruchomej pozycji. Wszystkie fotele laryngologiczne umożliwiają stabilizację głowy (innow.pl), co sprawia, że badanie może być wykonane dokładnie i rzetelnie. Niezwykle istotny jest więc regulowany podgłówek, który umożliwia utrzymanie głowy w jednej pozycji, a także oparcie, pozwalające na elastyczne dopasowanie pozycji pacjenta do zabiegu.
Jak wybrać fotel podologiczny?
Podologia to dziedzina medycyny, zajmująca się stopami. Jednak fotel podologiczny może być stosowany także w gabinetach kosmetycznych, w których robi się pedicure. Fotel podologiczny pozwala pacjentom na przyjęcie wygodnej pozycji podczas zabiegu czy badania. W kwestii fotela podologicznego najważniejsza jest pozycja stóp, które muszą leżeć nieruchomo przez długi czas, a także komfort lekarza, wykonującego badanie. Ważne jest tutaj dostosowanie części dolnej fotela tak, aby można było ją dowolnie regulować, tak samo jak oparcie pozycja pacjenta nie powinna generować dyskomfortu w którejkolwiek części ciała. Jednocześnie fotel podologiczny powinien być wysoki na tyle, żeby lekarz siedząc przy pacjencie nie musiał się garbić, aby wykonać zabieg.
Jak wybrać fotel kardiologiczny?
Fotele kardiologiczne możemy podzielić na stacjonarne oraz ruchome. Takie fotele często nazywa się poopercyjnymi, ponieważ służą one do transportu osób, które są na przykład po operacji serca i mają jeszcze problemy w poruszaniu się z jednego miejsca do drugiego. Fotel kardiologiczny stacjonarny powinien natomiast posiadać większość cech innych foteli medycznych, to jest mieć regulowane oparcie i siedzenie. Zwłaszcza odchylenie siedzenia jest ważne podczas badań i w przypadku założenia na przykład holtera. Wybierając fotel kardiologiczny, ważne jest, aby był wygodny, a dostęp do pacjenta swobodny.
Wszystkie typy foteli do gabinetów powinny być przede wszystkim wygodne i komfortowe, a jednocześnie proste w obsłudze. To jeden z najważniejszych akcesoriów we wszystkich gabinetach medycznych, dlatego ważny jest ich odpowiedni wybór. Warto porównać różne oferty w Internecie i czytać opinie, które mogą dużo podpowiedzieć.
Autor: Zewnętrzny materiał partnerski