Dżudoczka Czarnych Bytom zajęła 5. miejsce w kategorii 78 kg w Grand Prix Portugalii. To był pierwszy tegoroczny start Mistrzyni Europy.

Grand Prix odbyło się w Almadzie pod Lizboną. W poprzednim roku w kwietniu w stolicy Portugalii bytomianka osiągnęła największy dotychczasowy sukces w karierze, zdobywając w świetnym stylu mistrzostwo Europy.

W niedzielę, 30 stycznia w Grand Prix w pierwszej walce Pacut pokonała Francuzkę Habi Magassy przez ippon, w kolejny rundzie wygrała z reprezentantką Uzbekistanu Iriszkon Kurbanbajewą - zdobyła waza-ari dzięki technice nożnej kouchi gari. W półfinale uległa Koreańce Yoon Hyun-ji (waza-ari), która później wygrała także finał. W pojedynku o trzecie miejsce lepsza od naszej zawodniczki była Inbar Lanir (ippon) z Izraela.