Warsztaty w Beceku, zajęcia taneczne w Teatrze Rozbark, a może magiczny świat książek i operowych scenerii? Te i wiele innych atrakcji czeka na dzieci i młodzież, która już 14 lutego rozpocznie ferie. Warto już teraz zapoznać się z ofertą bytomskich instytucji i wybrać coś dla siebie.

Od 14 do 26 lutego ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu przygotował Becek w ramach Zimowej Feriady Artystycznej. Jak co roku nie zabraknie zajęć artystycznych, w tym warsztatów wokalnych z Kasią Grzesiek, filmowych, tworzenia scenografii i zajęć tanecznych, które poprowadzi Mateusz „Sobek" Sobecko, zwycięzca 8. Edycji You Can Dance - Po prostu tańcz.

Organizatorzy pomyśleli też o warsztatach dla miłośników odkrywania fascynującego świata nauki, które w pierwszym tygodniu ferii poprowadzą edukatorzy Chemical World. Jak mówią o sobie - chemia oraz dzieci to ich dwie pasje, które postanowili połączyć i pokazać, że nauka jest niesamowita, a wiedza to najlepsza broń.

Zajęcia z edukatorami Chemical World, fot. materiały organizatora

Jak co roku podczas ferii szeroko otworzą się drzwi BCKina, które przygotowało familijny repertuar.

Więcej informacji o feriadzie w Beceku można znaleźć na: www.becek.pl.

Ferie w Pałacu

Podczas dwutygodniowej przerwy w nauce, sporo się będzie działo w Pałacu w Miechowicach, gdzie już 14 lutego Aleksandra Drzazga poprowadzi warsztaty teatralne, a po południu zaplanowano pokaz filmowy. W rozkładzie imprez nie zabraknie warsztatów z animacji poklatkowej, zajęć plastycznych, spotkań z muzyką i teatrem. Więcej informacji o feriach w Pałacu można znaleźć na: www.becek.pl.

Na sportowo

Lubisz jazdę na łyżwach? Jeśli tak, to zapraszamy na Lodowisko im. Braci Nikodemowiczów przy ul. Pułaskiego 71 oraz na lodowisko sezonowe w Parku Miejskim. Harmonogram ślizgawek lodowiska otwartego dostępny jest na stronie: https://osir.bytom.pl/lodowisko-sezonowe/.

Lodowisko plenerowe w Parku Miejskim

Na Lodowisku przy Pułaskiego odbędzie się również turniej grupowy Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w hokeju na lodzie, w którym Polonia Bytom rywalizować będzie z Unią Oświęcim, Podhalem Nowy Targ oraz Cracovią. Wstęp na mecze będzie bezpłatny. W trakcie ferii będzie można również skorzystać z krytej pływalni. Więcej informacji na: https://osir.bytom.pl/plywalnia-kryta/.

Półkolonie z Teatrem Rozbark

Od 14 do 18 lutego na entuzjastów ewolucji na parkiecie czeka Teatr Rozbark, gdzie organizatorzy przygotowali zajęcia taneczne (taniec współczesny, hip-hop), aktorskie i wokalne dla dzieci w wieku od 6 do 10 lat oraz od 11 do 15 lat. Zajęcia odbywać będą się w trzech blokach, każdego dnia w godzinach od 9.30 do 13.00. Warsztaty będą miały charakter zabawy, dzięki czemu uczestnicy będą mogli w aktywny sposób spędzić wolny czas. Warsztaty zakończą się pokazem, który zaplanowano w piątek, 18 lutego, o 14.00. Zajęcia są płatne, a liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji o ofercie Teatru Rozbark można znaleźć na: www.teatrrozbark.pl.

Warsztaty taneczne w Teatrze Rozbark

Zima z książką

15 i 22 lutego na ferie z książką zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna. W tamtejszej Wypożyczalni Literatury dla Dzieci i Młodzieży na dzieci w wieku od 6 do 10 lat czekają bajkowe gry planszowe połączone z czytaniem fragmentów baśni i bajek o zimie oraz warsztaty plastyczne. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy pod numerem telefonu: 32/787 06 01 (wew. 413) lub w pokoju 413 (Rotunda MBP).

Ferie nie tylko z dinozaurami

Ciekawą propozycję spędzenia wolnego czasu ma dla najmłodszych Muzeum Górnośląskie. Tym razem uczestnicy warsztatów wyruszą w podróż w czasie, by przyjrzeć się prehistorii. Zajęcia odbywać się będą w gmachu głównym muzeum przy pl. Sobieskiego 2. Obowiązują zapisy w Dziale Edukacji pod nr tel. 32 281 82 94, w. 127. Zajęcia prowadzone są w bardzo małych grupach. Obowiązują maseczki ochronne i dezynfekcja rąk. Więcej informacji o ofercie Muzeum Górnośląskiego można znaleźć na: https://muzeum.bytom.pl.

W świecie opery

W zanadrzu ma też coś Opera Śląska, która dla małych i dużych odkrywców przygotowała warsztaty artystyczne dzieci w wieku 7-13 lat. Zajęcia będą się odbywały od 9.00 do 12.00.

W ofercie Opery Śląskiej znalazły się zajęcia plastyczno-muzyczne, warsztaty wokalne prowadzone przez Oskara Zgołę, kierownika Chóru Dziecięcego Opery Śląskiej oraz gry i zabawy ruchowe z elementami baletu i tańca nie tylko klasycznego. Zajęcia te poprowadzi Aneta Pająk-Cwojdzińska. Z kolei dla tych, którzy chcą połączyć przyjemne z pożytecznym czekają zajęcia taneczno-ruchowe z Ellen Bremer, która poprowadzi warsztaty w języku angielskim. Liczba miejsc jest ograniczona. Więcej informacji i zapisy pod nr tel.: 733 916 101 oraz e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..