Pięć medali wywalczyli pływacy bytomskiego klubu UKS Na Fali Bytom, którzy rywalizowali w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików, które odbyły się w Gliwicach.

Dobre występy młodych pływaków z klubu UKS Na Fali Bytom

Bytomski klub oraz Szkołę Podstawową Mistrzostwa Sportowego w Bytomiu reprezentowali: Emilka Chabko, Zosia Wrotek, Wiktoria Gołąbek, Zosia Bochenek, Kamila Kobyłka, Weronika Jabłońska, Paula Zielińska, Paulina Bajron, Martyna Kilarska, Irmina Ulanowska, Maciek Sikora, Bartek Nawrat, Bartek Pełka, Wiktor Sabat i Mikołaj Augustyński. Najlepiej podczas sobotnio-niedzielnej imprezy zaprezentowali się: Maciej Sikora, który wywalczył dwa złote medale na dystansie 200m stylem grzbietowym oraz 100m stylem grzbietowym i Bartosz Nawrat, który zdobył złoty medal na dystansie 100m stylem dowolnym oraz srebrny medal na dystansie 100m stylem grzbietowym.

Dobrze spisała się również sztafeta mieszana 4x50m stylem dowolnym w składzie Martyna Kilarska, Paulina Bajron, Bartosz Nawrat, Sikora Maciej zdobywając brązowy medal.

Warto dodać, że w mistrzostwach wzięło udział ponad 400 zawodników i zawodniczek z województwa śląskiego i opolskiego.

Start w zawodach został współfinansowany ze środków gminy Bytom oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji w Bytomiu.