W sobotę, 26 marca we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Śląskiego. Zawodnicy Bytomskiego Klub Karate Shinkyokushin zdobyli trzy medale. We Wrocławiu Bytomski Klub Karate Shinkyokushin reprezentowali: Wioleta Kwaśny, Aneta Migus, Justyna Majkut, Tomasz i Michal Koleccy oraz Dymitry Kuzmin, obywatel Ukrainy, który trenuje w bytomskim klubie od 2022 roku.

Kwaśny po raz kolejny zdobyła złoto w konkurencji kata seniorek. Dla seniorki z Stasiak Dojo był to bardzo ważny sprawdzian przez nadchodzącymi Mistrzostwami Europy, które odbędą się 2 kwietnia w Tarnowie. Będzie tam reprezentowała nasz kraj w dwóch konkurencjach: kata seniorek oraz team kata.

b

Dla Dymitriego był to pierwszy start w kategorii seniorskiej. Ze względu na mała ilość zawodników w swojej kategorii wagowej został przepisany do wyższej, gdzie zdobył 3. miejsce. Justyna Majkut po dwóch wygranych przed czasem walkach uplasowała się na 2. Miejscu a Tomasz Kołecki zdobył 3. miejsce w kategorii kumie.