W środę, 30 marca drużyna BS Polonia Bytom pokonała na wyjeździe zespół z Przemyśla. Rewanż odbędzie się w najbliższą sobotę w Hali na Skarpie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.

W sezonie zasadniczym bytomianie zajęli pierwsze miejsce w grupie C II ligi. W pierwszej rundzie fazy play-off ich rywalem jest 8. zespół grupy C Niedźwiadki Chemart Przemyśl.

W środę w Przemyślu nasz zespół dobrze rozpoczął spotkanie. Po dwóch kwartach podopieczni Mariusza Bacika prowadzili 42:30. W kolejnych minutach gospodarze odrobili straty i w pewnym momencie nawet prowadzili. W ataku dwoił się i troił Marek Piechowicz, który trafił 12 na 14 prób z gry. Ostatecznie BS Polonia wygrał z Niedźwiadkami 84:77 (19:12, 23:18, 17:28, 19:25). Najwięcej punktów zdobył Piechowicz - 26 (9 zbiórek).

Mecz rewanżowy odbędzie się w sobotę, 2 kwietnia w Hali na Skarpie. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18. Do następnej fazy play-off awansuje drużyna, która w dwumeczu zdobędzie więcej punktów.