Po wyrównanym i emocjonującym spotkaniu w Katowicach, podopieczni Mariusza Bacika po raz drugi pokonali zespół AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 84:82, dzięki czemu zdobyli upragniony awans do Suzuki 1 Liga Mężczyzn. Oprócz awansu do wyższej klasy rozgrywkowej, nasi koszykarze zdobyli również brązowe medale w ramach rozgrywek 2 ligi koszykówki mężczyzn.

Mamy to! Bytomscy koszykarze awansowali do Suzuki 1 Liga Mężczyzn

Dwie pierwsze kwarty były pod kontrolą bytomian, dzięki czemu po 20 minutach prowadzili 50:33. W trzeciej kwarcie do zdecydowanych ataków ruszyli gospodarze, którzy wygrali tę część meczu aż 31:14, doprowadzając tym samym do remisu 64:64. W ostatniej kwarcie to jednak bytomianie uzyskali przewagę, której nie oddali do końca, wygrywając ostatecznie 84:82.

Przypomnijmy, że w pierwszym meczu, który rozegrany został w Hali na Skarpie 18 maja, niebiesko-czerwoni pokonali zespół z Katowic 90:77. Dzisiaj z kolei Poloniści odnieśli drugie zwycięstwo, dające im brązowy medal i awans, dzięki czemu w przyszłym sezonie w Hali na Skarpie kibice będą oglądać pierwszoligowe zmagania bytomskich koszykarzy.

Najwięcej punktów dla niebiesko-czerwonych zdobyli: Paweł Jurczyński 27. punktów, Sebastian Dąbek - 17. punktów, Marek Piechowicz - 12. punktów oraz Tomasz Deja - 10. Punktów.

Warto dodać, że oprócz zespołu Polonii Bytom do Suzuki 1 Liga Mężczyzn awansowały również drużyny: Enea Basket Poznań oraz KKS Polonia Warszawa.