Podczas odbywających się w Krakowie Mistrzostw Polski Juniorów w Boulderingu nasi młodzi alpiniści udowodnili, że bytomski klub jest jednym z najlepszych w Polsce. Dowodem na to są nie tylko wywalczone medale, ale dobre wyniki naszych zawodników i zawodniczek, którzy uplasowali się w ścisłej czołówce. Największy sukces zanotowała Zofia Dobrzańska, która zdobyła złoty medal w kategorii młodziczek. Nasza reprezentantka jako jedyna pokonała w finale wszystkie cztery problemy (w sześciu próbach).

Bytom podczas MP Juniorów w Boulderingu" src="https://www.bytom.pl/assets/pics/aktualnosci/2022-07/Wspinaczka.jpg?1656852242957" alt="Świetny występ młodych alpinistów z klubu Skarpa Bytom podczas MP Juniorów w Boulderingu" width="1920" height="1413">

Poza Zofią Dobrzańską, medale wywalczyli również: Tymur Diatlow, reprezentant Ukrainy startujący w barwach KS Skarpa Bytom, który zdobył srebrny medal w kategorii juniorzy młodsi, zaś brązowy krążek w kategorii juniorki młodsze wywalczyła Małgorzata Kurek. Warto dodać, że w czołówce uplasowali się także: Milena Ciechanowska w kategorii juniorki, gdzie zajęła 5. miejsce oraz Zuzanna Mientus, która w kategorii młodzieżowców wśród kobiet zajęła miejsce tuż za podium. Z kolei wśród mężczyzn na 6. miejscu zawody zakończył Krystian Golus.

Naszym młodym alpinistom reprezentującym barwy klubu Skarpa Bytom gratulujemy dobrych występów, które napawają optymizmem przed kolejnymi zawodami.

Wszystkie wyniki w poszczególnych kategoriach dostępne są na stronie Polskiego Związku Alpinizmu