Jako główne zalety biur serwisowanych najczęściej wymienia się obsługę recepcyjną czy służbę czystości. To oczywiście prawda i są to niewątpliwe atuty, natomiast największe zalety często nie są aż tak oczywiste.
Biura serwisowane to dobry sposób na kontrolę wydatków
Biura serwisowane są rozliczane jedną fakturą. To oznacza, że nie trzeba rozliczać oddzielnie najmu powierzchni, korzystania z mediów, usług porządkowych, recepcyjnych czy ochrony. Wszystko to znajduje się już na jednej fakturze. W efekcie spada liczba dokumentów do przetworzenia, co może wpływać i na koszty prowadzenia księgowości, i na ryzyko popełnienia błędu rachunkowego. Poza tym zwykle biura są w takich miejscach jak np. warsaw hub, co sprawia, że powstają warunki stabilne i przewidywalne, tak potrzebne do rozwoju każdego biznesu.
Szukasz większej elastyczności? Znajdź optymalne biuro
W przypadku większości tradycyjnych biur bardzo ograniczona jest możliwość ich adaptacji. Po pierwsze, najczęściej chodzi o najem bardzo małej powierzchni, a po drugie – w obiektach udostępniających tego typu biura, adaptacje są technicznie trudne. Tymczasem, jako że biura serwisowane mają często powierzchnię kilkuset metrów, nic nie stoi na przeszkodzie, aby je zaaranżować zgodnie z oczekiwaniami konkretnych użytkowników. Dotyczy to zarówno podziału przestrzeni użytkowej, jak i wyodrębnienia elementów funkcjonalnych.
W cenie biur serwisowanych bardzo często jest też wliczone korzystanie na przykład z sal konferencyjnych, co też pozwala inaczej podejść do rozwijania działalności, niż wtedy, kiedy ma się do dyspozycji 20 metrów kwadratowych, a wynajem sali konferencyjnej jest dodatkowo płatny
Biuro serwisowane to oszczędność czasu
Kwestie finansowe mogą być w niektórych przypadkach dość zawiłe – ceny niełatwo jest porównać, a możliwość indywidualnych negocjacji czy choćby wyboru waluty, w jakiej najem będzie rozliczany, tym bardziej sprawiają, że to kwestia indywidualna. Nie podlega jednak dyskusji, że biura serwisowane pozwalają zyskać na czasie. Sam czas przygotowania umowy jest skrócony często do kilku dni, negocjacje w sprawie najmu nieczęsto trwają dłużej niż dzień lub dwa, a okres najmu w większości przypadków jest elastyczny. Wypowiedzenie może być miesięczne lub kwartalne, a w przypadku biur tradycyjnych często w grę wchodzi tylko najem na wiele lat, nie zawsze z możliwością przerwania umowy bez kar umownych.
Abstrahując od tego, że czas stracony to pieniądz stracony, wybór biur serwisowanych może po prostu pozwolić na zdynamizowanie działalności i szybsze zaznaczenie obecności na rynku, co w przypadku niektórych firm może decydować o ich być albo nie być.