Siedmiu przedstawicieli z trzech sektorów: społecznego, gospodarczego i publicznego. Znamy już skład Komitetu Rewitalizacji III kadencji.
Komitet Rewitalizacji Bytomia powołany zarządzeniem Prezydenta Bytomia liczy 7 członków. Sektor społeczny (3 członków) reprezentują m.in. przedstawiciele mieszkańców i organizacji pozarządowych. Sektor gospodarczy (3 członków) reprezentują przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą, a sektor publiczny reprezentuje przedstawicielka miejskiej jednostki organizacyjnej realizującej działania na obszarze rewitalizacji.
Przypomnijmy, Komitet Rewitalizacji to jeden z organów doradczych prezydenta miasta. Opiniuje działania związane z rewitalizacją. Zasiadają w nim przedstawiciele interesariuszy rewitalizacji czyli wszystkich, których dotyczą działania z wiązane z odnową Bytomia. Powołanie Komitetu Rewitalizacji to obowiązek nałożony na gminy przez rząd w Ustawie o rewitalizacji.
Pierwsze posiedzenie Komitetu Rewitalizacji III kadencji odbędzie się 29 listopada o 16.00. Kadencja będzie trwała 3 lata.
Sektor społeczny
Joanna Jonek - reprezentuje Fundację Alternata
Współfundatorka, jednocześnie pełni funkcję sekretarza fundacji, która została założona w 2018 r. Od 2019 r. Fundacja realizuje projekty społeczne dofinansowane ze środków publicznych. Zajmuje się również propagowaniem idei wolontariatu.
Ewa Śliwoń - reprezentuje Stowarzyszenie Manufaktura
Wiceprezeska zarządu Stowarzyszenie Manufaktura. We współpracy z Fundacją Inqubator Teatralny prowadzi Centrum Organizacji Pozarządowych - lokal w Bytomiu. Współkoordynowała organizację Festiwalu Organizacji Pozarządowych - FAJER. Jest członkinią Bytomskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, w której pełni funkcje sekretarza. Poza działalnością non-profit, prowadzi własną Kancelarię Adwokacką.
Leszek Kądziela - reprezentuje Bytomską Radę Seniorów
Członek Bytomskiej Rady Seniorów. Bierze udział w cyklicznych spotkaniach Bytomskiej Rady Seniorów.
Sektor gospodarczy
Krzysztof Grzelczak - reprezentuje: KBP BWI Polska sp. z o.o. sp. k
Prezes stowarzyszenia Bytomski Klub Pojazdów Zabytkowych. Pełnomocnik zarządu KBP BWI sp. z o.o. sp. k. Członek Komitetu Rewitalizacji Bytomia I i II kadencji. Posiada doświadczenie w zakresie opieki nad obiektami wpisanymi do rejestru zabytków nieruchomych (budynki przy ul. Wrocławskiej 58, Piekarskiej 6-12). Realizuje projekt - Zagospodarowanie przestrzeni miejskich Śródmieścia Bytomia na cele społeczno - integracyjne (Kwietniewskiego 11-15).
Marek Kinczyk - reprezentuje Euro Quorum sp. z o. o
W latach 1992-2002: wiceprezydent i prezydent Bytomia, komisarz, radny RM w Bytomiu. Członek zarządu, wiceprezes i prezes spółek prawa handlowego. Doświadczenie w zarządzaniu projektami dotyczącymi zasobów ludzkich i kapitału społecznego oraz w zakresie gospodarowania nieruchomościami w obszarze rewitalizacji.
Jacek Panas - reprezentuje Zakład Budynków Mieszkalnych sp. z o.o.
Przewodniczący Zespołu Projektowego w ZBM sp. z o. o odpowiedzialny za realizację projektu „Zastąpienie materiałów azbestowych materiałami nieszkodliwymi w wielorodzinnych budynkach mieszkalnych w Bytomiu oraz unieszkodliwienie wyrobów azbestowych”. Przewodniczący Zespołu Projektowego odpowiadającego za realizację czterech projektów w ramach GPR. Członek Komitetu Rewitalizacji I kadencji i II kadencji.
Sektor publiczny
Magdalena Górak - reprezentuje Bytomskie Mieszkania
Od 2015 r. zatrudniona w jednostce realizującej zadania związane z rewitalizacją miasta. Od lipca 2022 r. pełni funkcję dyrektora Bytomskich Mieszkań, gdzie nadzoruje realizację 6 przedsięwzięć inwestycyjnych w obszarze rewitalizacji, dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej o łącznej wartości ponad 132 mln zł.
Podziękowanie członkom II kadencji
Podczas ostatniego posiedzenia Komitetu Rewitalizacji, które odbyło się 14 listopada w bytomskim urzędzie, członkowie II kadencji podsumowali swoje działania oraz rozmawiali o perspektywach i zadaniach, jakie czekają nowo powołanych przedstawicieli. Prezydent Mariusz Wołosz podziękował członkom za zaangażowanie w pracach komitetu.