Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, z którą do końca świata i jeden dzień dłużej gra także Bytom. Już w najbliższą niedzielę, 29 stycznia na ulicach naszego miasta będzie kwestować 200 wolontariuszy. Będzie się działo.

Tego dnia wolontariusze z kolorowymi puszkami będą zbierać pieniądze na zakup sprzętu medycznego dla polskich szpitali pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych!”

Nad organizacją tegorocznego finału WOŚP w Bytomiu czuwa lokal w Bytomiu oraz bytomski hufiec ZHP, w którym mieści się główny sztab WOŚP w naszym mieście.

Snowboard na pl. Sobieskiego

Jedną z atrakcji tegorocznej odsłony WOŚP, będzie pokaz ewolucji na nartach i snowboardzie przygotowany przez pasjonatów i zawodników tej dyscypliny sportowej. W tym celu na pl. Sobieskiego stanie specjalna konstrukcja, na której zobaczymy niejeden trik.

Kiermasz, koncert i Światełko do nieba

Z orkiestrą gra również lokal w Bytomiu. O 15.00 odbędzie się tam WOŚP-owy kiermasz przygotowany przez bytomskie organizacje, jednostki miejskie, przedsiębiorców i samych bytomian, z którego dochód w całości przeznaczony zostanie na cele WOŚP. Nie zabraknie też występów mażoretek, koncertu Orkiestry Power Of Winds i wspólnego światełka do nieba.

Na tegorocznych internetowych aukcjach WOŚP można już licytować przekazane przez darczyńców przedmioty i nie tylko. Wśród przekazanych na szczytny cel rzeczy znalazły się m.in. treningi z bytomskim hokeistami i hokeistkami, roczny karnet do wykorzystania w obiektach Ośrodku Sportu i Rekreacji czy bon na tor kartingowy S-kart Bytom.

Wygrać z sepsą

Zebrane pieniądze fundacja przeznaczy na zakup m.in. specjalistycznych urządzeń do identyfikacji mikroorganizmów metodą spektrometrii masowej, analizatory do diagnostyki molekularnej do identyfikacji mikroorganizmów wraz z oznaczeniem lekooporności, zautomatyzowane systemy posiewów próbek mikrobiologicznych czy komory laminarne do laboratoriów mikrobiologicznych.

Plakat WOŚP