Od 9 do 11 lutego na bytomskim lodowisku reprezentacja Polski U18 będzie rywalizować z rówieśnikami z Węgier, Estonii i Litwy. Wstęp na mecze jest bezpłatny. Spotkania będą również transmitowane w serwisie YouTube Polskiego Hokeja.

Kadra Narodowa U18 przygotowuje się do kwietniowych Mistrzostw Świata U18 Dywizji IB w słoweńskim Bledzie, gdzie Biało-Czerwoni zmierzą się m.in. z Estonią. Dlatego Bytom Winter Cup to bardzo ważny etap przygotowań do najważniejszej imprezy 2023 roku. Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów podopieczni trenera Andreja Gusowa zmierzą się kolejno z Litwą, Estonią i Węgrami. Wstęp na wszystkie mecze jest bezpłatny.

Turniej jest pod patronatem prezydenta Bytomia

Terminarz i Transmisje Bytom Winter Cup

Czwartek, 9 lutego

  • Węgry - Estonia, godz. 12:00. Transmisja: https://youtube.com/live/jfLaEhqzpnY
  • Polska - Litwa. 15:15. Transmisja: https://youtube.com/live/G8ht6cecL5o

Piątek, 10 lutego

  • Węgry - Litwa, godz. 12:00. Transmisja: https://youtube.com/live/8x-zqnaKUOY
  • Polska - Estonia, godz. 15:15. Transmisja: https://youtube.com/live/VddQvUqOsc8

Sobota, 11 lutego

  • Litwa - Estonia, godz. 11:00. Transmisja: https://youtube.com/live/8x-zqnaKUOY
  • Polska - Węgry. godz. 14:15. Transmisja: https://youtube.com/live/KEuf3r5tcpI

W poprzednim roku kibice na bytomskim lodowisku emocjonowali się meczami reprezentacji Polski U20

Miasto wielkich hokejowych wydarzeń

Na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów regularnie odbywają się ważne hokejowe wydarzenia. W 2021 roku w październiku reprezentacja Polski kobiet wygrała turniej prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich, w grudniu Kadra Narodowa Seniorów zajęła 2. miejsce w mocno obsadzonym turnieju EIHC Christmas Cup. Pod koniec 2021 roku na Lodowisku im. Braci Nikodemowiczów rywalizowały najlepsze drużyny w kraju w Pucharze Polski. Trofeum wywalczyła Comarch Cracovia. W grudniu 2022 roku w Bytomiu zostały zorganizowane Mistrzostwa Świata Juniorów U20 Dywizji IB.

W 2021 roku reprezentacja Polski seniorek wygrała w Bytomiu Turniej Prekwalifikacyjny do Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Fot. Michał Chwieduk