Dzisiejszy mecz zakończył przygodę polonistów z 3. ligą. Podczas ostatniego spotkania w tym sezonie bytomianie zmierzyli się z LKS Goczałkowicami Zdrój. Bytomianie polegli rywalowi, ale to nie ma już absolutnie żadnego znaczenia. Od przyszłego sezonu będą rywalizowali na szczeblu centralnym.

Awans piłkarze zapewnili sobie 27 maja, kiedy zremisowali z Polonią Nysa. Tym wynikiem zapewnili sobie grę w 2. lidze. Po tym meczu już nic nie mogło zagrozić niebiesko-czerwonym. W obecnym sezonie Polonia rozegrała 34 spotkania. Zaliczyła 24 zwycięstwa, 3 remisy i tylko 7 porażek. Meczem, w którym padło najwięcej bramek, bo aż 9 było spotkanie z MKS Kluczborkiem. Polonia wygrała wtedy 5:4.

Pożegnanie z 3. ligą

Przed dzisiejszym meczem Prezydenta miasta, Mariusz Wołosz odwiedził piłkarzy w szatni. Wyraził radość z awansu bytomskiego klubu do 2. ligi i pogratulował piłkarzom. Życzył im również podobnej kondycji i sukcesów w przyszłym sezonie.

Dzisiejsze spotkanie zakończyło się wynikiem 1:4 dla gości. Poloniści najwidoczniej bez stresu wyszli na murawę i nie przejmowali się już wynikiem. Pierwsza połowa spotkania jednak należała do bytomian. W 17. minucie Dominik Konieczny zamienił rzut wolny na bramkę ustanawiając wynik meczu na 1:0 dla polonistów. W drugiej połowie tylko goście skutecznie trafiali do bramki. Mecz zakończył się wynikiem 1:4 dla gości.

Po meczu piłkarze otrzymali puchar upamiętniający awans do 2. ligi z rąk Prezesa Podokręgu Bytomskiego Śląskiego Związku Piłki Nożnej, Tomasza Wyszyńskiego oraz Piotra Zarzyckiego ze Śląskiego Związku Piłki Nożnej.