Za nami 97. Narodowe Mistrzostwa Polski, które po raz kolejny rozgrywane były na kortach Górnika Bytom przy ul. Tarnogórskiej. Wśród kobiet triumfowała zawodniczka Górnika Bytom Weronika Falkowska, pokonując Martę Leśniak (KT Kubala Ustroń) 6:2, 3:6, 6:3. Wśród mężczyzn najlepszy okazał się Paweł Ciaś z zespołu KT Kubala Ustroń, który pokonał zawodnika Górnika Bytom Martyna Pawelskiego 7:5, 6:0. Warto dodać, że po raz pierwszy równolegle z nimi toczyły się na kortach w Bytomiu Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach, indywidualnie i drużynowo. Pula nagród w mistrzostwach wynosiła 300 tys. zł.

- Bytom po raz kolejny był gospodarzem Mistrzostw Polski w tenisie ziemnym, w których świetnie spisali się tenisiści i tenisistki Górnika Bytom. Zarówno w singlu, jak i w deblu nasi reprezentanci spisali się na medal - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia, który podczas finałów singla mężczyzn i kobiet wręczył medale i puchary mistrzom Polski.

Wśród kobiet triumfowała zawodniczka Górnika Bytom Weronika Falkowska, pokonując Martę Leśniak (KT Kubala Ustroń) 6:2, 3:6, 6:3

- Narodowe Mistrzostwa Polski w tenisie już po raz czwarty z rzędu odbywają się na kortach Klubu Sportowego Górnik Bytom. W tegorocznych mistrzostwach obsada była bardzo ciekawa, nawet w odniesieniu do tej z roku ubiegłego czy sprzed dwóch lat - mówi Dariusz Łukaszewski, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

Kto zagrał na bytomskich kortach?

Na bytomskim kortach zagrali m.in. obrońca tytułu w singlu Daniel Michalski, Martyn Pawelski z Górnika Bytom czy Maks Kaśnikowski, a wśród kobiet Weronika Falkowska, która wygrała w czerwcu prestiżowy turniej ITF w Austrii oraz Katarzyna Kawa, Martyna Kubka czy Anna Hertel. Przypomnijmy, że tytułu wywalczonego przed rokiem w Bytomiu nie broniła Magdalena Fręch (PZT Team/Górnik Bytom), ponieważ po występie na trawie w Wimbledonie zdecydowała się na udział w turnieju na twardych kortach w amerykańskich turniejach podprowadzających do US Open.

Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń) wygrał 97. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu, zdobywając czwarty tytuł w karierze (1) Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń) wygrał 97. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu, zdobywając czwarty tytuł w karierze (1)
20

Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń) wygrał 97. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu, zdobywając czwarty tytuł w karierze (2)

Znamy również zwycięzców debla

W sobotnie popołudnie 15 lipca na kortach Górnika Bytom zwycięstwo w grze podwójnej odnieśli pochodzący z Bytomia Wojciech Marek (KT Kubala Ustroń) i Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro), pokonując w finale 5:7, 6:2, 10-4 Olafa Pieczkowskiego (KT Januszkowo-Olsztyn) i Filipa Pieczonkę (Gdańska Akademia Tenisowa). Triumfatorzy zdobyli 15 tysięcy złotych premii do podziału na parę, a ich finałowi rywale podzielili się sumą 8 tys. zł.

Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Polski. W sobotę 15 lipca rozegrano finały debla (1) Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Polski. W sobotę 15 lipca rozegrano finały debla (1)
6

Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Polski. Za nami finały debla

Poznaliśmy pierwsze rozstrzygnięcia w Mistrzostwach Polski. W sobotę 15 lipca rozegrano finały debla (2)

Na zakończenie sobotniej rywalizacji poznaliśmy także triumfatorki gry podwójnej, którymi zostały Weronika Falkowska (Górnik Bytom) i Katarzyna Kawa (BKT Advantage Bielsko-Biała). W finale pokonały Walerię Daraszuk (Calisia Tenis Pro) i Darię Kuczer (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 6:1.

Medalistki 97. NMP w grze pojedynczej

1. Weronika Falkowska (PZT Team/KS Górnik Bytom)

2. Marta Leśniak (KT Kubala Ustroń)

3. Martyna Kubka (PZT Team/CKT Grodzisk Mazowiecki)

3. Joannę Zawadzką (UKS ACT Sport Tarnów)

Medaliści 97. NMP w grze pojedynczej

1. Paweł CIaś (KT Kubala Ustroń)

2. Martyn Pawelski (PZT Team/KS Górnik Bytom)

3. Maciej Rajski (TENISWIL Warszawa-Wilanów)

3. Daniel Michalski (PZT Team/WKT Mera Warszawa)

Wyniki finałów 97. NMP w grze podwójnej

Kobiety:
Weronika Falkowska (PZT Team/KS Górnik Bytom), Katarzyna Kawa (PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała) - Waleria Daraszuk (Calisia Tenis Pro), Daria Kuczer (BKT Advantage Bielsko-Biała) 6:4, 6:1

Mężczyźni:
Wojciech Marek (KT Kubala Ustroń), Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro) - Olaf Pieczkowski (PZT Team/KT Januszkowo-Olsztyn), Filip Pieczonka (Gdańska Akademia Tenisowa) 5:7, 6:2, 10-4

Medaliści 97. NMP w grze podwójnej

Kobiety:
1. Weronika Falkowska (PZT Team/KS Górnik Bytom), Katarzyna Kawa (PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała)
2. Waleria Daraszuk (Calisia Tenis Pro), Daria Kuczer (BKT Advantage Bielsko-Biała)
3. Olgą Gołaś (SKT Promasters Szczecin), Stefania Rogozińska-Dzik (KS Górnik Bytom
3. Ewa Czapulak (ZTT Złotoryja), Zuzanna Kubacha (PT Olimpia Poznań)

Mężczyźni:
1. Wojciech Marek (KT Kubala Ustroń), Piotr Matuszewski (Calisia Tenis Pro)
2. Olaf Pieczkowski (PZT Team/KT Januszkowo-Olsztyn), Filip Pieczonka (Gdańska Akademia Tenisowa)
3. Szymon Kielan (PZT Team/KS Górnik Bytom), Piotr Pawlak (WKT Mera Warszawa)
3. Alan Bojarski (BKT Advantage Bielsko-Biała), Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń)

Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach

Na kortach Górnika Bytom odbyły się także Mistrzostwa Polski w tenisie na wózkach. W sobotę 15 lipca w grze pojedynczej mężczyzn Fabisiak Kamil pokonał 6:0, 6:2 Jaroszewskiego Piotra, zaś w grze kobiet najlepsza okazała się Błoch Małgorzata, która zwyciężyła 6:0, 6:2 Bloch Katarzynę. Warto dodać, że w grze podwójnej mężczyzn triumfował debel Kamil Fabisiak i Piotr Jaroszewski.