Bytom po raz kolejny bierze udział w Sportowym Turnieju Miast i Gmin, który odbywa się w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. W tym roku hasłem przewodnim wydarzenia jest „Żyjmy zdrowo na sportowo”, którego celem jest promowanie aktywności ruchowej jako najlepszej formy spędzania wolnego czasu i zdrowego stylu życia oraz integracji rodzinnej. Zapraszamy do aktywnego udziału w wydarzeniach sportowych przygotowanych w naszym mieście od 24 do 29 września.

Plakat

Organizatorem XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich - XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin jest Krajowa Federacja Sportu dla Wszystkich (KFSdW) przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wydarzenia sportowe odbywające się w ramach XXIX Sportowego Turnieju Miast i Gmin są szansą na aktywizację nie tylko dzieci i młodzieży, ale również seniorów.

W Bytomiu podczas Sportowego Turnieju Miast i Gmin odbędą się m.in. wyścig rowerowy, sztafetowy bieg przełajowy, test Coopera, turniej piłki nożnej, a na terenie Szkoły Podstawowej nr 45 w Bytomiu otwarte zostanie Miasteczko Rowerowe.

Zapraszamy do udziały w sportowych wydarzeniach na terenie naszego miasta. Wszystkie szczegóły dot. wydarzeń w Bytomiu dostępne są w Kalendarium

Logo